• TYDZIEŃ IV

•                                                                                                                      Zadanie z dnia 15.04.2020

Drodzy uczniowie

Już po Świętach i wolnym odpoczynku. Pora zabrać się za pracę :)
          Przygotowałam dla Was tym razem...

...ĆWICZENIA KSZTAŁTUJĄCE PRAWIDŁOWE WYSKLEPIENIE STOPY – PRZECIWKO PŁASKOSTOPIU ORAZ ĆWICZENIA KSZTAŁTUJĄCE PRAWIDŁOWĄ POSTAWĘ W CZASIE CHODZENIA I SIEDZENIA.

PRAWIDŁOWA POSTAWA CIAŁA.

1. Postawa wyprostowana, broda uniesiona, plecy proste – marsz dookoła pokoju na całych stopach liczymy do 1,2,3,4,5,6 i wspięcie na palce maszerujemy na palcach 1,2,3,4,5,6 / powtarzamy 4 razy/.

2. Siadacie przy swoim biurku, na krzesełku, plecy wyprostowane , oparte o krzeseło, całe stopy na podłodze, nie machamy nogami. Podnosimy książkę z biurka do oglądania lub czytania , nie nachylamy głowy nad stół / nie pochylamy się, plecy proste/.

ĆWICZENIA PRZECIWKO PŁASKOSTOPIU

1. Podnosimy stopą / paluszkami stóp/ różne przedmioty /chusteczkę do nosa, klocek, długopis, ściereczkę, zabawkę/. Podnosimy chusteczkę z ligniny i rozrywamy ją na coraz mniejsze kawałeczki / dzieci znają to ćwiczenie/.

2. Zadaniem dziecka jest wzięcie gazety w stopy i wydobycie z niej jakiegoś dźwięku. Dźwięków staramy się nie powtarzać, np. darcie, zwijanie, stukanie, pocieranie, potrząsanie, podrzucanie.