Menu

 • Konkurs plastyczny - Święty Jan Paweł II - Papież Polski Niepodległej

          W związku ze stuleciem odzyskania niepodległości Polski, SK Caritas ogłosiło konkurs plastyczny po tytułem: "Święty Jan Paweł II - Papież Polski Niepodległej". Jury w składzie:Renata Kopacka, Mariola Majewska, Paweł Wenderski i Ewa Ek dokonało oceny prac uczniów naszej szkoły. 

  Grand Prix uhonorowano Patryka Gintera

  I Miejsce przypadło: Natalii Bagińskej, Emilii Kemprowskiej, Wiktorowi Kemprowskiemu, Marlenie Nowak

  II Miejsce zdobyli: Błażej i Kamil Biniek, Michalina Budziewska, Krystyna Kunecka

  III Miejsce otrzymali: Rafał Kuriata i Wiktor Kemprowski (druga praca).

  Uczestnicy otrzymali dyplomy oraz nagrody, które ufundowała opiekun SK Caritas -p. Ewa Ek.

 • Apel z Okazji Dnia Niepodległości

 • Radośni z wolności - dumni z Polskości

  Radośni z wolności - dumni z Polskości

  11 listopada, nasi uczniowie i nauczyciele uczestniczyli w wielkim koncercie patriotycznym "Radośni z wolności - dumni z Polskości" który odbył sie na deskach Domu Kultury w Środzie Śl. 

  Więcej informacji i zdjęcia na stronie  http://sroda.express-miejski.pl/

 • Wycieczka do Nadleśnictwa Miękinia-Uroki jesieni w lesie

  Wycieczka do Nadleśnictwa Miękinia-Uroki jesieni w lesie
  Dnia 23 pażdziernika 2018 roku uczniowie klasy 4-5 B, 6-8 B oraz 3 Gimnazjum uczestniczyli w wycieczce do Nadleśnictwa Miękinia. Pani Leśnik oprowadziła uczniów po lesie ścieżką edukacyjną. Opowiedziała przy tym w ciekawy sposób o swojej pracy oraz o budowie lasu, roślinności i zwierzętach w nim żyjących. Wszyscy uważnie analizowali i podziwiali zmiany zachodzące w lesie jesienią. Przestrzegali też zasad prawidłowego zachowania się na leśnej ścieżce. W szkółce leśnej dzieci miały okazję zobaczyć siewki i sadzonki drzew. Po zajęciach edukacyjnych znalazł się czas na wspólne grillowanie i zabawy oraz wpis do pamiątkowej księgi.
  Była to bardzo ciekawa wycieczka dydaktyczna, dzięki której uczniowie mieli także okazję sprawdzić i poszerzyć swoją wiedzę o ekosystemie leśnym, zdobytą na lekcjach.
                                                                                               
    S.Szafrańska. R.Szeliga, K.Pryłowska
 • Święto Spódnicy

  Święto Spódnicy

  W tym roku, działający aktywnie  Samorząd Uczniowski  ogłosił - 30 października - Dniem spódnicy w naszej szkole. Kilka dni wcześniej zachęcano wszystkie Panie duże i małe, do uczczenia tego dnia

  „Bo w spódnicy zawsze modnie. Bo w spódnicy najwygodniej. W paski, w kratę czy dresowa. Od wyboru boli głowa. Zdejmij spodnie, pokaż nogi ! Tego dnia tak się robi! Włóż spódnice trzydziestego. Namawiamy Cię do tego!”".

   Nadszedł wtorek - odzew na nasz apel nie był duży. Aby było wesoło i radośnie, męska część grona pedagogicznego założyła spódnicę. Miejmy  nadzieję, że za rok odzew będzie jeszcze większy.

 • Święto Dyni 2018

  Święto Dyni 2018
 • Odchudzamy Nasze Plecaki

  Odchudzamy Nasze Plecaki

  Dnia 18 października 2018 r. odbyła się w naszej szkole prelekcja prozdrowotna prowadzona przez Panią fizjoterapeutkę Katarzynę D. oraz przedstawicieli Samorządu Szkolnego.

  Nasz gość poinformował uczniów jak prawidłowo pakować plecak, jaką postawę przyjmować, aby nie obciążać kręgosłupów. Pani Kasia pokazała przykładowe ćwiczenia śródlekcyjne, które pomogą nam wzmocnić mięśnie naszego kręgosłupa. Na koniec spotkania rozdała naszym uczniom ulotki z ważnymi informacjami, które powinniśmy zapamiętać i stosować w codziennym życiu, aby chronić nasz kręgosłup przed zbędnym obciążeniem.

  Na dzisiejszym spotkaniu zostało również podsumowane ważenie tornistrów, które odbyło się 1 października na terenie Ośrodka.  Oto krótka statystyka:

  Najcięższy plecak ważył 7kg. 

  Najlżejszy plecak ważył 0,5 kg.

  Najwięcej kilogramów tego dnia do szkoły na swoich plecach przynieśli uczniowie z klasy VII , VIII a  tj. 40,5 kg. Najlżejsze plecaki w tym dniu mieli uczniowie klasy I,II,III B Szkoły Podstawowej  tj . 3,5 kg.

  Tego dnia zostały zważone 63 plecaki. Ich waga wynosiła ponad 220 kg, co daje średnią 3,5 kg na jednego ucznia.

  Tegoroczna akcja „Odchudzamy nasze plecaki” pokazała nam, że spora część uczniów nosi do szkoły wiele niepotrzebnych rzeczy, przez które nasze plecaki stają się coraz cięższe, a co za tym idzie, zbędnie obciążamy nasze plecy. Stąd też w/w akcja będzie promowana w naszym Ośrodku co roku, aby przypominać naszym uczniom, jak prawidłowo dbać o swój kręgosłup.

 • Ogólnoszkolny Dzień Głośnego Czytania

  Ogólnoszkolny Dzień Głośnego Czytania

  Dnia 10.X.2018 r. odbył się „ Ogólnoszkolny Dzień Głośnego Czytania” pod hasłem: „ Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”. Głównym bohaterem tego dnia był Lis Lucek, którego przygody, zostały przeczytane przez uczniów, Panią dyrektor oraz nauczycieli.

  Lisek Lucek śpiewał, tańczył i zachęcał do codziennego czytania już od najmłodszych lat, gdyż czytanie pobudza wyobraźnie, uczy koncentracji i samodzielnego myślenia.

  Ponadto nasz Ośrodek przystąpił do Ogólnoszkolnego Konkursu edukacyjnego pt „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”, ogłoszonego przez prezesa biedronki Jeronimo Martins. Będziemy walczyć o główną nagrodę jaką jest kwota 3000 na uzupełnienie księgozbioru szkolnej biblioteki.

 • W dniu 17.10.2018r. na długiej przerwie międzylekcyjnej odbyły się w naszej szkole demokratyczne wybory do Samorządu Uczniowskiego. Uprawnionych do głosowania było 70 uczniów, w głosowaniu wzięło udział 55 wychowanków ośrodka.

   

  Wybrano:
  Przewodniczącą: Emilię Kemprowską (31głosów)
  Z-ca przewodniczącej: Patrycję Lisek (10 głosów)
  Sekretarza: Katarzynę Bowsza (9 głosów)
   
  GRATULUJEMY!!!!
 • Ogólnopolski Dzień Tornistra

  Ogólnopolski Dzień Tornistra

  W poniedziałek, 1 października uczniowie  naszej szkoły  wzięli udział w „Ogólnopolskim Dniu Tornistra”. Tego dnia przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunami oraz panią pielęgniarką zważyli plecaki wszystkim wychowankom ośrodka. Był to początek październikowej akcji  „Odchudzamy nasze tornistry”, która trwać będzie do końca miesiąca. W szkole zaplanowano szereg działań informacyjnych dla uczniów oraz ich rodziców i prawnych opiekunów. Uczniowie spotkają się z wykwalifikowanym fizjoterapeutom, który poinformuje ich o konsekwencjach noszenia ciężkich plecków oraz wadach postawy powstających w wyniku przeciążenia kręgosłupa.Ponadto wszystkie klasy zostaną zaproszone do konkursu, którego głównym zadaniem będzie stworzenie komiksu pod tytułem: „Odchudzamy nasze plecaki”.Jak również podczas zajęć wychowawczych uczniowie zdobędą niezbędną wiedzę jak prawidłowo pakować plecaki, aby być przygotowanym do zajęć i nie szkodzić swojemu zdrowiu.

 • Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2018/219

  Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2018/219
 • Wyjazd do Teatru Dramatycznego w Legnicy

  Wyjazd do Teatru Dramatycznego w Legnicy

  W dniu 29.05.2018 klasy II-III Gimnazjum, III PdP oraz I-II ZSZ uległy magii teatru. Przez 70 minut uczniowie z zapartym tchem śledziły losy rozkapryszonej książeczki, które dla blahej zachcianki wyprawia braci w niebezpieczną podróż. kiedy jednak ulegają oni złym nocom w Parysadzie budzi się odwaga i rusza na ratunek. Młodzi widzowie dowiadują się co tak naprawdę jest w życiu ważne. Napisana przez B.Leśmiana bajka stanowi odtrutkę na pełne przemocy i hałasu współczesne produkcje telewizyjne. Inscenizacja z niezwykłymi animacjami bardzo nam się podobała.

  Polecamy ją wszystkim - małym i dużym.

   

 • Spotkanie z Filharmonią - Kontrabas

 • Wizyta Straży Miejskiej BEZPIECZNE WAKACJE

  Wizyta Straży Miejskiej BEZPIECZNE WAKACJE

  Wielkimi krokami zbliżają się wakacje, upragniony czas dla wszystkich uczniów..

  Strażnicy Miejscy przeprowadzili prelekcje w sprawie "Bezpiecznych Wakacji". Funkcjonariusze w trakcie spotkań z dziećmi i młodzieżą udzielają praktycznych porad z zakresu wypoczynku nad wodą, w górach, w lesie, na wsi czy w mieście. Informują o potencjalnych zagrożeniach spowodowanych często nieostrożnością i nieuwagą oraz uczą zasad bezpiecznego zachowania się.

 • Wernisaż prac plastycznych Bożenki Broszko

  Wernisaż prac plastycznych Bożenki Broszko

  Dnia 19 czerwca br. w naszej szkole miało miejsce niezwykłe wydarzenie- wernisaż naszej utalentowanej koleżanki Bożenki Broszko. Pomysłodawcami wystawy byli: pani Ewa Ek i pan Paweł Wenderski, którzy chcieli uhonorować znaczny wkład Bożenki w pracę naszej placówki. Uczennica ostatniej klasy szkoły zawodowej uczestniczyła w wielu konkursach plastycznych i technicznych w naszej szkole oraz organizowanych przez inne instytucje oświatowe i organ prowadzący, zdobywając często główne lokaty. Wychowanka posiada również talent kulinarny, dekoratorski i florystyczny. Uroczystość zaszczyciła swoją obecnością pani Dyrektor Ośrodka Lidia Walerych, która poświęciła słowo wstępne naszej artystce i życzyła jej wielu sukcesów w przyszłym życiu zawodowym i artystycznym. Poczęstunek przygotowała pani Mariola Majewska. Gośćmi byli pani Edyta Muchorowska i pan Tomasz Matuszewski wraz z uczniami. Gratulujemy Bożence wspaniałej wystawy i czekamy na następne dzieła plastyczne.

   

 • Sakrament Bierzmowania 2018

  Sakrament Bierzmowania 2018

  W tym roku szkolnym - 12 czerwca - nasz kolega Dawid z Gimnazjum przyjął Sakrament Bierzmowania   z rąk księdza Biskupa Jacka Kicińskiego   w Kościele pw. Świętego Andrzeja Apostoła w Środzie Śląskiej. Serdecznie gratulujemy i życzymy wszystkiego najlepszego. 

 • Święto Rodziny 2018

  Święto Rodziny 2018

  12 czerwca w naszej szkole odbyło się Święto Rodziny. Na uroczystość przybyło wielu rodziców, babć i dziadków oraz opiekunów. Była to jedna z największych tegorocznych imprez w naszej placówce.  Po części artystycznej rodzice wraz z dziećmi udali się do "zielonej klasy", gdzie czekało na nich coś słodkiego oraz pieczona kiełbaska. Cała impreza skończyła się na dworze, współna integracyjną dyskoteką.

 • Dzień Patrona Szkoły

  Dzień Patrona Szkoły

  W dniu 14.06 obchodziliśmy Dzień Patrona Szkoły – Janusza Korczaka. Na ten ważny tydzień zaplanowano uroczytsy apel i konkurs, który tematycznie związany był z patronem szkoły.

   

 • Dzień Dziecka 2018

  Dzień Dziecka 2018

  Powiatowy Dzień Dziecka zorganizowano na terenie specjalnego ośrodka szkolno-wychowawczego w Środzie Śląskiej. Najmłodsi mieszkańcy powiatu mieli do dyspozycji zarówno dmuchańce, jak i wszelkiej maści atrakcje dodatkowe - strefę rycerską, motocyklową, policyjną, off-roadową czy sportową. Programem artystycznym oraz animacjami zajęli się członkowie Teatru Kubika. Pierwszy raz dzieci miały także do dyspozycji cieszącą się ogromną popularnością kolejką turystyczną, która przyjechała do Środy Śląskiej aż z Dusznik-Zdroju, a która woziła tłumy chętnych ulicami miasta.

  źródło: sroda.express-miejski.pl

  ZDJĘCIA

 • NA DIECEZJALNYM ZJEŹDZIE SZKOLNYCH KÓŁ CARITAS

  NA DIECEZJALNYM ZJEŹDZIE SZKOLNYCH KÓŁ CARITAS

  Szkolne Koło Caritas przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Środzie Śląskiej - dziesięcioro wolontariuszy z opiekunami - Ewą Ek i Pawłem Wenderskim wzięło udział 24 maja w Diecezjalnym Zjeździe Szkolnych Kół Caritas, aby uczcić 100-lecie odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę.

  więcej na : roland-gazeta.pl

   

strona:

Kontakt

 • Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Środzie Śląskiej im. Janusza Korczaka
  ul.Kilińskiego 33, 55-300 Środa Śląska
 • (071)3172181 fax:(071)3172181