Menu

 • I Miejsce w Turnieju Bocci

  16 maja 2018 Drużyna Harceska Dreptak wzięła udział w VI Regionalnym Turnieju Bocci " Sport dla każdego" organizowane przez stowarzyszenie "A tacy sami" w Lubinu.

  Drużyna zajeła I miejsce ! Gratulacje ! 

 • Wycieczka do Czech

 • Spotkanie z Filharmonią - Muzyka z Westernów

 • Parada Zdrowia 2018

  O godzinie 9.30, na rynku dolnym w Środzie Śląskiej, spotkała się liczna grupa dzieci i młodzieży ze szkół z terenu powiatu średzkiego, by uczcić Światowy Dzień Zdrowia.

  Więcej na: www.roland-gazeta.pl (żródło)

 • Konkurs SK Caritas "Na najpiękniejszą pisankę wielkanocną"

 • OLIMPUS 2018- Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Papieżu Janie Pawle II

  26 marca 2018r. w naszej szkole odbyła się kolejana edycja Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Janie Pawle II- OLIMPUS2018. W tym roku uczestnikami naukowych zmagań z wiedzy o naszym polskim Papieżu byli następujący uczniowie: Bożenka Broszko, Zuzanna Budziewska, Paulina Gawron, Ania Staszak, Teresa Staszak i Sebastian Szuszkiewicz. Opiekę nad konkursowiczami sprawowały panie: Ewa Ek i Mariola Majewska. Z niecierliwością czekamy na wyniki testu.

 • Dzień Wiosny 2018

  W tym roku szkolnym, pierwszy dzień wiosny w naszej szkole obchodziliśmy w sposób urozmaicony, ciekawy i kolorowy. Głównym celem imprezy była integracja uczniów, motywowanie do pracy, wdrażanie do zdrowej rywalizacji.
  Uczniowie przygotowywali wiosenne potrawy, wykonywali stroje pani Wiosny i spiewali wiosenne piosenki. 
  Dzień ten był pełen atrakcji, od samkowitej kiełbaski po kanapki pełne warzyw. 

 • Warsztaty ZHP "Cztery Pory Roku"

  W dniach 26.02-03.03.2018 20 DH NS "Dreptaki" wzieła udział w warsztatach ZHP ''Cztery Pory Roku" w OSW "Perkoz" k/Olsztyna. W programie warsztatów znalazły się zajęcia z plastyki, zajęcia bębniarskie, zajęcia muzyczne. Odbyła się wycieczka do Olsztyna podczas, której zwiedzano rynek, Muzeum Przyrodnicze z lekcją muzealną oraz uczestnictwo w Planetarium.

 • Dzień Kobiet 2018

  8 marca odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Kobiet. Przedstawienie rozpoczęło się o godzinie 09:30. Odbyło się w szkolnej auli z udziałem wszystkich nauczycieli , pracowników i uczniów.

 • Spotkanie z Filharmonią

  Poraz kolejny muzycy z Filharmonii odwiedzili naszą szkołę, których celem jest przybliżenie kultury wysokiej oraz rozwój wyobraźni i wrażliwości dzieci. Lekcje prowadzone są przez wykwalifikowanych i doświadczonych muzyków. 

  Celem działań jest zaszczepienie w jak najmłodszych dzieciach potrzeby uczestnictwa w kulturze wysokiej. Podjęte działania mają zmienić świadomość, nastawienie oraz zachęcać młodych odbiorców kultury do aktywnego uczestnictwa.

 • Wernisaż i spotkanie autorskie Pauliny Kuczy

  5 paulina5

   Poetka, malarka i świetny sportowiec. Paulina Kucza, uczennica II klasy Szkoły Branżowej  I Stopnia w Środzie Śląskiej. Kilka dni temu mogliśmy uczestniczyć w jej spotkaniu          autorskim, a zarazem wernisażu.

   Więcej na: roland-gazeta.pl

   

   

 • Karnawał 2018

  W czwartek odbył się, tak długo oczekiwany przez uczniów -bal karnawałowy. W tym dniu sala gimnastyczna zamieniła się w zaczarowaną krainę pełną wróżek, czarodziejów, księżniczek duchów, i innych barwnych postaci z kreskówek i bajek. Przy dźwiękach skocznej muzyki i utworach znanych wykonawców dzieci bawiły się do kónca imprezy.

 • XII Dolnośląski Konkurs Kolęd i Pastorałek

  Natalia Bagińska, Emilia Kemprowska oraz Oktawian Stepień uczestniczyli w XII Dolnośląskim Konkursie Kolęd i Pastorałek. Natalia Baginska zajeła w konkursie I miejsce.

 • DOBRA EDUKACJA – LEPSZA PRZYSZŁOŚĆ

  Projekt ten skierowany jest do uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Środzie Śląskiej. Realizowany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020, Oś Priorytetowa: 10 Edukacja, Działanie: 10.2 Zapewnienie równego dostępu do wysokiej jakości edukacji podstawowej, gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej, Poddziałanie: 10.2.1 Zapewnienie równego dostępu do wysokiej jakości edukacji podstawowej, 3. gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej – konkurs horyzontalny i OSI, współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

  Jego celem jest podniesienie u uczniów niepełnosprawnych intelektualnie efektywności kształcenia poprzez realizację dodatkowych zajęć pozalekcyjnych dydaktyczno-wyrównawczych, terapeutycznych oraz rozwijających zainteresowania uczniów w zakresie kształcenia kompetencji kluczowych, głównie cyfrowych, matematyczno-przyrodniczych oraz podniesienia jakości i dostępności wsparcia pomocy psychologiczno-pedagogicznej dla uczniów i ich rodziców z wykorzystaniem nowoczesnych i specjalistycznych pomocy dydaktycznych i sprzętu TIK.

  Realizacja projektu rozpoczęła się 1 października 2017r. i trwać będzie do 30 maja 2019 roku, a jego wartość wynosi 132 tys. zł.

  Do projektu została zakwalifikowana grupa 53 uczniów (31 chłopców i 22 dziewczynek), która uczestniczy w następujących zajęciach:

  1. Zajęcia dla dzieci ze specyficznymi problemami w czytaniu i pisaniu

  2. Zajęcia dla dzieci z trudnościami matematycznymi

  3. Zajęcia dla dzieci z trudnościami z języka niemieckiego

  4. Muzykoterapia "Każdy umie tańczyć i śpiewać"

  5. Arteterapia „Mój kolorowy świat”

  6. Dogoterapia "Ja i pies"

  7. Zajęcia ruchowe dla uczniów niepełnosprawnych ruchowo

  8. Kółko zainteresowań przedmiotami przyrodniczymi i matematycznymi

  9. Zajęcia informatyczne

  10. Doradztwo i opieka psychologiczno-pedagogiczna dla uczniów i rodziców

  11. Zajęcia logopedyczne

  Zajęcia są realizowane zgodnie z przyjętym harmonogramem, odbywają się bez większych zakłóceń i prowadzone są przez nauczycieli SOSW. W ramach projektu w grudniu 2017 roku szkoła została doposażona w pomoce dydaktyczne oraz specjalistyczny sprzęt, dobrany odpowiednio do rozpoznanych potrzeb i zaplanowanych zajęć dodatkowych. Należą do nich m.in. pomoce logopedyczne, pomoce dydaktyczne do zajęć przyrodniczych, matematycznych, z j. polskiego, j. niemieckiego, muzykoterapii oraz zajęć ruchowych. Szkołę doposażono także w sprzęt umożliwiający prowadzenie zajęć w sposób atrakcyjny, z bogatymi treściami i formami przekazu materiału nauczanego, za pomocą nowoczesnych technologii. Kupiono tablicę mulitmedialną, projektor, laptopy, zestawy nagłośnieniowe, urządzenie wielofunkcyjne, apart fotograficzny, radiomagnetofony.

  Zaletą realizowanego projektu jest praca w niewielkich grupach uczestników, co pozwala zapewnić wsparcie adekwatne do potrzeb. Wykorzystanie multimedialnych środków nauczania podnosi atrakcyjność zajęć i pozwala w zróżnicowany sposób wykorzystać zdobytą wiedzę.

 • Przedstawienie Jasełkowe dla Emerytowanych Nauczycieli

  W środę 10 stycznia o godz. 10:00 dzieci raz jeszcze wystawiły swoje przedstawienie jasełkowe, tym razem dla dla emerytowanych nauczycieli z naszej szkoły.

  Licznie przybyli goście z wielką uwagą i przejęciem oglądali naszych małych aktorów, którzy po raz kolejny stanęli na wysokości zadania i pięknie przedstawili historię jaka dawno temu wydarzyła się w Betlejem. Występ dzieci zakończył się gromkimi brawami. Na koniec w nagrodę Panie poczęstowały wszystkie dzieci słodyczami. Po przedstawieniu odbyło się krótkie spotkanie emerytów z występującymi przy kawie i ciastku. 

 • Mikołaj Wszystkich Dzieci

  Dnia 9 grudnia 2018 drużyna harcerska "Dreptaki" uczestniczyła w spotkaniu mikołajowym "Mikołaj Wszystkich Dzieci". Oprócz spotkania z Mikołajem podczas, którego dzieci otrzymały prezenty odbyło się zwiedzanie Muzeum Frankenstaina oraz krzywej wieży w Ząbkowicach Śląskich

 • Spotkanie z Filharmonią

  Poraz kolejny muzycy z Filharmonii odwiedzili naszą szkołę, których celem jest przybliżenie kultury wysokiej oraz rozwój wyobraźni i wrażliwości dzieci. Lekcje prowadzone są przez wykwalifikowanych i doświadczonych muzyków. 

  Celem działań jest zaszczepienie w jak najmłodszych dzieciach potrzeby uczestnictwa w kulturze wysokiej. Podjęte działania mają zmienić świadomość, nastawienie oraz zachęcać młodych odbiorców kultury do aktywnego uczestnictwa.

 • Konkurs SK Caritas "Na najpiękniejszą bombkę świąteczną"

  W tym roku szkolnym Szkolne Koło Caritas ogłosiło Konkurs "Na najpiękniejszą bombkę świąteczną". W szrankach stanęło dwunastu uczniów, którzy przygotowali swoje propozycje na ozdobę Bożonarodzeniowgo drzewka. Wszystkie prace były wykonane pomysłowo, starannie i z rozmaitych materiałów- z papieru, bibuły, włóczki, cekinów, brokatu, steropianu, tasiemki, plastykowych elementów zdobniczych. Jury nauczycielskie w składzie: Renata Kopacka, Mariola Majewska, Paweł Wenderski i pomysłodawczyni konkursu- Ewa Ek oceniło wszystkie prace na najwyższym poziomie. Laureatami pierwszego miejsca zostali: Bożena Broszko, Błażej i Kamil Biniek, Tadeusz Ganowski, Wiktor Kemprowski, Patrycja Kobel, Edyta Kunecka, Wojciech Kunecki, Rafał Kuriata, Natalia Michnowicz, Oskar Pękalski i Teresa Staszak. Dziękujemy za udział w konkursie i gratulujemy zwycięzcom.

 • Jasełka 2017

  Ze Świętami Bożego Narodzenia wiąże się wiele pięknych tradycji i zwyczajów. Jednym z nich jest odgrywanie inscenizacji o Bożym Narodzeniu zwanych Jasełkami. W świąteczną atmosferę wprowadzili nas uczniowie, wykonujący przedstawienie dla zapraszonych gości. Całość jasełek dopełniła wspólna Wigilia.

 • Spotkanie z Filharmonią

  Celem sporkań jest przybliżenie kultury wysokiej oraz rozwój wyobraźni i wrażliwości dzieci. Lekcje prowadzone są przez wykwalifikowanych i doświadczonych muzyków. 

strona:

Kontakt

 • Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Środzie Śląskiej im. Janusza Korczaka
  ul.Kilińskiego 33, 55-300 Środa Śląska
 • (071)3172181 fax:(071)3172181