Menu

 • Warsztaty ZHP "Cztery Pory Roku"

  W dniach 26.02-03.03.2018 20 DH NS "Dreptaki" wzieła udział w warsztatach ZHP ''Cztery Pory Roku" w OSW "Perkoz" k/Olsztyna. W programie warsztatów znalazły się zajęcia z plastyki, zajęcia bębniarskie, zajęcia muzyczne. Odbyła się wycieczka do Olsztyna podczas, której zwiedzano rynek, Muzeum Przyrodnicze z lekcją muzealną oraz uczestnictwo w Planetarium.

 • Dzień Kobiet 2018

  8 marca odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Kobiet. Przedstawienie rozpoczęło się o godzinie 09:30. Odbyło się w szkolnej auli z udziałem wszystkich nauczycieli , pracowników i uczniów.

 • Spotkanie z Filharmonią

  Poraz kolejny muzycy z Filharmonii odwiedzili naszą szkołę, których celem jest przybliżenie kultury wysokiej oraz rozwój wyobraźni i wrażliwości dzieci. Lekcje prowadzone są przez wykwalifikowanych i doświadczonych muzyków. 

  Celem działań jest zaszczepienie w jak najmłodszych dzieciach potrzeby uczestnictwa w kulturze wysokiej. Podjęte działania mają zmienić świadomość, nastawienie oraz zachęcać młodych odbiorców kultury do aktywnego uczestnictwa.

 • Wernisaż i spotkanie autorskie Pauliny Kuczy

  5 paulina5

   Poetka, malarka i świetny sportowiec. Paulina Kucza, uczennica II klasy Szkoły Branżowej  I Stopnia w Środzie Śląskiej. Kilka dni temu mogliśmy uczestniczyć w jej spotkaniu          autorskim, a zarazem wernisażu.

   Więcej na: roland-gazeta.pl

   

   

 • Karnawał 2018

  W czwartek odbył się, tak długo oczekiwany przez uczniów -bal karnawałowy. W tym dniu sala gimnastyczna zamieniła się w zaczarowaną krainę pełną wróżek, czarodziejów, księżniczek duchów, i innych barwnych postaci z kreskówek i bajek. Przy dźwiękach skocznej muzyki i utworach znanych wykonawców dzieci bawiły się do kónca imprezy.

 • XII Dolnośląski Konkurs Kolęd i Pastorałek

  Natalia Bagińska, Emilia Kemprowska oraz Oktawian Stepień uczestniczyli w XII Dolnośląskim Konkursie Kolęd i Pastorałek. Natalia Baginska zajeła w konkursie I miejsce.

 • DOBRA EDUKACJA – LEPSZA PRZYSZŁOŚĆ

  Projekt ten skierowany jest do uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Środzie Śląskiej. Realizowany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020, Oś Priorytetowa: 10 Edukacja, Działanie: 10.2 Zapewnienie równego dostępu do wysokiej jakości edukacji podstawowej, gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej, Poddziałanie: 10.2.1 Zapewnienie równego dostępu do wysokiej jakości edukacji podstawowej, 3. gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej – konkurs horyzontalny i OSI, współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

  Jego celem jest podniesienie u uczniów niepełnosprawnych intelektualnie efektywności kształcenia poprzez realizację dodatkowych zajęć pozalekcyjnych dydaktyczno-wyrównawczych, terapeutycznych oraz rozwijających zainteresowania uczniów w zakresie kształcenia kompetencji kluczowych, głównie cyfrowych, matematyczno-przyrodniczych oraz podniesienia jakości i dostępności wsparcia pomocy psychologiczno-pedagogicznej dla uczniów i ich rodziców z wykorzystaniem nowoczesnych i specjalistycznych pomocy dydaktycznych i sprzętu TIK.

  Realizacja projektu rozpoczęła się 1 października 2017r. i trwać będzie do 30 maja 2019 roku, a jego wartość wynosi 132 tys. zł.

  Do projektu została zakwalifikowana grupa 53 uczniów (31 chłopców i 22 dziewczynek), która uczestniczy w następujących zajęciach:

  1. Zajęcia dla dzieci ze specyficznymi problemami w czytaniu i pisaniu

  2. Zajęcia dla dzieci z trudnościami matematycznymi

  3. Zajęcia dla dzieci z trudnościami z języka niemieckiego

  4. Muzykoterapia "Każdy umie tańczyć i śpiewać"

  5. Arteterapia „Mój kolorowy świat”

  6. Dogoterapia "Ja i pies"

  7. Zajęcia ruchowe dla uczniów niepełnosprawnych ruchowo

  8. Kółko zainteresowań przedmiotami przyrodniczymi i matematycznymi

  9. Zajęcia informatyczne

  10. Doradztwo i opieka psychologiczno-pedagogiczna dla uczniów i rodziców

  11. Zajęcia logopedyczne

  Zajęcia są realizowane zgodnie z przyjętym harmonogramem, odbywają się bez większych zakłóceń i prowadzone są przez nauczycieli SOSW. W ramach projektu w grudniu 2017 roku szkoła została doposażona w pomoce dydaktyczne oraz specjalistyczny sprzęt, dobrany odpowiednio do rozpoznanych potrzeb i zaplanowanych zajęć dodatkowych. Należą do nich m.in. pomoce logopedyczne, pomoce dydaktyczne do zajęć przyrodniczych, matematycznych, z j. polskiego, j. niemieckiego, muzykoterapii oraz zajęć ruchowych. Szkołę doposażono także w sprzęt umożliwiający prowadzenie zajęć w sposób atrakcyjny, z bogatymi treściami i formami przekazu materiału nauczanego, za pomocą nowoczesnych technologii. Kupiono tablicę mulitmedialną, projektor, laptopy, zestawy nagłośnieniowe, urządzenie wielofunkcyjne, apart fotograficzny, radiomagnetofony.

  Zaletą realizowanego projektu jest praca w niewielkich grupach uczestników, co pozwala zapewnić wsparcie adekwatne do potrzeb. Wykorzystanie multimedialnych środków nauczania podnosi atrakcyjność zajęć i pozwala w zróżnicowany sposób wykorzystać zdobytą wiedzę.

 • Przedstawienie Jasełkowe dla Emerytowanych Nauczycieli

  W środę 10 stycznia o godz. 10:00 dzieci raz jeszcze wystawiły swoje przedstawienie jasełkowe, tym razem dla dla emerytowanych nauczycieli z naszej szkoły.

  Licznie przybyli goście z wielką uwagą i przejęciem oglądali naszych małych aktorów, którzy po raz kolejny stanęli na wysokości zadania i pięknie przedstawili historię jaka dawno temu wydarzyła się w Betlejem. Występ dzieci zakończył się gromkimi brawami. Na koniec w nagrodę Panie poczęstowały wszystkie dzieci słodyczami. Po przedstawieniu odbyło się krótkie spotkanie emerytów z występującymi przy kawie i ciastku. 

 • Mikołaj Wszystkich Dzieci

  Dnia 9 grudnia 2018 drużyna harcerska "Dreptaki" uczestniczyła w spotkaniu mikołajowym "Mikołaj Wszystkich Dzieci". Oprócz spotkania z Mikołajem podczas, którego dzieci otrzymały prezenty odbyło się zwiedzanie Muzeum Frankenstaina oraz krzywej wieży w Ząbkowicach Śląskich

 • Spotkanie z Filharmonią

  Poraz kolejny muzycy z Filharmonii odwiedzili naszą szkołę, których celem jest przybliżenie kultury wysokiej oraz rozwój wyobraźni i wrażliwości dzieci. Lekcje prowadzone są przez wykwalifikowanych i doświadczonych muzyków. 

  Celem działań jest zaszczepienie w jak najmłodszych dzieciach potrzeby uczestnictwa w kulturze wysokiej. Podjęte działania mają zmienić świadomość, nastawienie oraz zachęcać młodych odbiorców kultury do aktywnego uczestnictwa.

 • Konkurs SK Caritas "Na najpiękniejszą bombkę świąteczną"

  W tym roku szkolnym Szkolne Koło Caritas ogłosiło Konkurs "Na najpiękniejszą bombkę świąteczną". W szrankach stanęło dwunastu uczniów, którzy przygotowali swoje propozycje na ozdobę Bożonarodzeniowgo drzewka. Wszystkie prace były wykonane pomysłowo, starannie i z rozmaitych materiałów- z papieru, bibuły, włóczki, cekinów, brokatu, steropianu, tasiemki, plastykowych elementów zdobniczych. Jury nauczycielskie w składzie: Renata Kopacka, Mariola Majewska, Paweł Wenderski i pomysłodawczyni konkursu- Ewa Ek oceniło wszystkie prace na najwyższym poziomie. Laureatami pierwszego miejsca zostali: Bożena Broszko, Błażej i Kamil Biniek, Tadeusz Ganowski, Wiktor Kemprowski, Patrycja Kobel, Edyta Kunecka, Wojciech Kunecki, Rafał Kuriata, Natalia Michnowicz, Oskar Pękalski i Teresa Staszak. Dziękujemy za udział w konkursie i gratulujemy zwycięzcom.

 • Jasełka 2017

  Ze Świętami Bożego Narodzenia wiąże się wiele pięknych tradycji i zwyczajów. Jednym z nich jest odgrywanie inscenizacji o Bożym Narodzeniu zwanych Jasełkami. W świąteczną atmosferę wprowadzili nas uczniowie, wykonujący przedstawienie dla zapraszonych gości. Całość jasełek dopełniła wspólna Wigilia.

 • Spotkanie z Filharmonią

  Celem sporkań jest przybliżenie kultury wysokiej oraz rozwój wyobraźni i wrażliwości dzieci. Lekcje prowadzone są przez wykwalifikowanych i doświadczonych muzyków. 

 • - Obrazek 1

 • - Obrazek 1

 • - Obrazek 1

 • Koncert kolęd w Średzkim Domu Kultury

  4 grudnia 2017 r. w Średzkim Domu Kultury odbył się, jak co roku Koncert Kolęd zorganizowany przez nauczycieli SOSW im. Janusza Korczaka w Środzie Śląskiej.

  - Na uroczystość zaproszono zacnych gości: księdza proboszcza Wiesława Pindela, burmistrza naszego miasta, którego reprezentował wiceburmistrz Marcin Nowakowski, jak również nauczycieli i uczniów z placówek szkolnych i przedszkolnych z terenu naszego miasta. (www.roland-gazeta.pl)

 • Jarmark Bożonarodzeniowy we Wrocławiu

   Dnia 6 grudnia młodzież działająca w SK Caritas wraz z opiekunami odwiedziła Jarmark Świąteczny we Wrocławiu. Daliśmy się porwać cudownej atmosferze Jarmarku, którego korzenie sięgają średniowiecza. W tym roku wystawcy prześcigali się w pomysłowości dekoracji stoisk oraz w jakości sprzedawanych produktów i smakołyków. Po zrobieniu zakupów oraz sesji fotograficznej panie Ewa, Teresa i pan Paweł sprawili uczniom niespodziankę i zaprosili na poczęstunek do restauracji. Wróciliśmy do naszego miasta późnym wieczorem z nadzieją, iż kiedyś u nas zagoszczą tak wspaniali rzemieślnicy ze świąteczną ofertą. 

 • Wycieczka do Fabryki Bombek

  Dzieci wraz z wychowawczyniami wybrały się na wycieczkę do Fabryki Bombek Choinkowych. Wycieczka miała na celu zwiedzanie fabryki, w której produkcja odbywa się ręcznie a także zapoznanie z procesem powstawania ozdób choinkowych. Zwiedzanie obejmowało cały proces wytwórczy, od szklanej rurki do gotowego produktu jaki możemy spotkać na sklepowych półkach. Przechodząc przez kolejne działy fabryki poznaliśmy tajniki oraz etapy powstawania bombek.  

 • Dzień Papieski 2017

  Dnia 30 października br. w naszej szkole odbył się Dzień Papieski.  Uczniowie, którzy wzięli udział      w Konkursie- Św. Jan Paweł II – Papież Solidarności zostali nagrodzeni dyplomami i słodyczami.

  Laureatami konkursu zostali: GRAND PRIX – klas III PP- praca zbiorowa

  I MIEJSCE:  Natalia Bagińska, Błażej Biniek, Tadeusz Ganowski, Natali Śmigielska, Krystian Wagner

  II MIEJSCE:  Bożena Broszko, Patryk Ginter, Wiktor Kemprowski, Edyta Kunecka, Rafał Kuriata

  III MIEJSCE: Emilia Kemprowska, Dawid Kemprowski, Natalia Michnowicz, Kinga Radzik, Olek Rus

  Jury w składzie: Mariola Majewska, Ewa Ek , Paweł Wenderski  i Zuzanna Budziewska  doceniło starania uczniów i wysoko oceniło samodzielność prac plastycznych. Gratulujemy.

strona:

Kontakt

 • Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Środzie Śląskiej im. Janusza Korczaka
  ul.Kilińskiego 33, 55-300 Środa Śląska
 • (071)3172181 fax:(071)3172181