Menu

 • Udział w Orszaku Trzech Króli

  Udział w Orszaku Trzech Króli

  Uczenica i nauczyciel wzieli udział w Orszaku Trzech Król, który odbył sie na rynku Środy Ślaskiej.

  więcej na stronie www.sroda.express-miejski.pl

   

 • WIELKI SUKCES NASZYCH UCZNIÓW

  WIELKI SUKCES NASZYCH UCZNIÓW

  W grudniu 2018 r odbył się regionalny konkurs pt „ Bożonarodzeniowe dekoracje stołu” organizowany przez SOSW we Wrocławiu przy ul. Kamiennej. W konkursie wzięli udział uczniowie szkół specjalnych z województwa dolnośląskiego. Uczniowie szkoły Przysposabiajacej do Pracy pod kierunkiem p. Anny Rudej oraz p. Estery Waśków przygotowali piękne stroiki z szyszek, mchu, orzechów i gałęzi. Poziom konkursu był bardzo wysoki ponieważ wpłynęło aż 50 prac uczniów.  Nasi podopieczni osiągnęli duży sukces.

  Oto zwycięscy:

  I miejsce zajęli: Natalia Michnowicz, Rafał Kuriata

  Wyróżnienie otrzymali: Karolina Mizik, Kamil Biniek

   

  Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 • Konkurs SK CARITAS "Na najpiękniejszy różaniec"

  Konkurs SK CARITAS "Na najpiękniejszy różaniec"

  W miesiącu październiku SK CARITAS ogłosiło Konkurs "Na najpiękniejszy różaniec" w macierzystej szkole. Nasze oczekiwania zostały w stu procentach zrealizowane, a praca kolegi Łukasza Łacha, który otrzymała zaszczytny tytuł Grand Prix przerosła nasze wyobrażenia. Jury w składzie: Renata Kopacka, Mariola Majewska, Paweł Wenderski i Ewa Ek zdecydowało przyznać pozostałym uczestnikom konkursu pierwsze miejsca, gdyż prace były ciekawe, oryginalne, niestandardowe i piękne. Uczniowie wykonali różańce z dzikiej róży, małych jabłuszek, koralików, groszku ptysiowego, dzwoneczków, sznurków, orzechów włoskich, a nawet z gąbek. Wszyscy konkursowicze otrzymali dyplomy i nagrody.

   

 • Zaproszenie i Udział w Akademii "Niepodległa" w Rakoszycach

  W Szkole Podstawowej im. Sybiraków w Rakoszycach, bogatym i znakomicie przygotowanym programem, uczniowie i nauczyciele wraz z gośćmi, uczcili setną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.

  źródło: roland-gazeta.pl 

 • Dzień Pluszowego Misia

  Dzień Pluszowego Misia

  26 listopada obchodzililiśmy "Dzień Pluszowego Misia". Samo święto nie ma jednak długiej tradycji, obchodzimy je dopiero od 2002 roku, kiedy to pluszowy miś obchodził swoje setne urodziny.Święto jest bardzo sympatyczne i coraz powszechniej obchodzone na całym świecie.

 • II miejsce w Powiatowym Konkursie Piosenki Patriotycznej

  II miejsce w Powiatowym Konkursie Piosenki Patriotycznej

  Uczniowie Natalia Bagińska i Antoni Kemprowski (Krystian Wagner - akompaniament Cajon) zdobyli II miejsce w Powiatowym Konkursie Piosenki Patriotycznej w Miękini.

  Więcej na : sroda.express-miejski.pl

 • Dzień Życzliwości

  Dzień Życzliwości

  Wystarczy zsumować uśmiech, miłe słowo i ciepłe spojrzenie. Słowa: „Dziękuję, że jesteś...”, „Wszystkiego najlepszego...” czy „Miłego dnia!” - to proste, znane wszystkim słowa, a mamy pewność, że wywołują radość i uśmiech.

 • Lekcja w Muzeum - Historia czasu. Jak zmierzyć czas - od kalendarza do zegara

  Lekcja w Muzeum - Historia czasu. Jak zmierzyć czas - od kalendarza do zegara

  Ciekawą formę prowadzenia zajęć, będących połączeniem prelekcji z realizacjami okołoplastycznymi, odbyła sie w Średzikm Muzeum, w której udział wzięły dzieci z naszej szkoły - temat lekcji: "Historia czasu. Jak zmierzyć czas - od kalendarza do zegara"

   

 • Konkurs plastyczny - Święty Jan Paweł II - Papież Polski Niepodległej

          W związku ze stuleciem odzyskania niepodległości Polski, SK Caritas ogłosiło konkurs plastyczny po tytułem: "Święty Jan Paweł II - Papież Polski Niepodległej". Jury w składzie:Renata Kopacka, Mariola Majewska, Paweł Wenderski i Ewa Ek dokonało oceny prac uczniów naszej szkoły. 

  Grand Prix uhonorowano Patryka Gintera

  I Miejsce przypadło: Natalii Bagińskej, Emilii Kemprowskiej, Wiktorowi Kemprowskiemu, Marlenie Nowak

  II Miejsce zdobyli: Błażej i Kamil Biniek, Michalina Budziewska, Krystyna Kunecka

  III Miejsce otrzymali: Rafał Kuriata i Wiktor Kemprowski (druga praca).

  Uczestnicy otrzymali dyplomy oraz nagrody, które ufundowała opiekun SK Caritas -p. Ewa Ek.

 • Apel z Okazji Dnia Niepodległości

  Apel z Okazji Dnia Niepodległości

  Dla upamiętnienia tej ważnej rocznicy, odbył się  uroczysty apel podczas którego, nie zabrakło wierszy i pieśni patriotycznych oraz informacji historycznych.  Wszystko po to, aby wszczepić w młode serca uczucia do własnego kraju i przedstawić tragiczne losy naszej ojczyzny i trudną drogę do odzyskania wolności.

 • Rekord dla Niepodległej

  Rekord dla Niepodległej

   9 listopada 2018 r. o symbolicznej godzinie 11:11 uczniowie i nauczyciele naszej szkoły, wspólne śpiewali 4-zwrotkowego „Mazurka Dąbrowskiego”

  Był to do udziału w akcji zorganizowanje przez MEN - bicie „Rekordu dla Niepodległej"

 • Radośni z wolności - dumni z Polskości

  Radośni z wolności - dumni z Polskości

  11 listopada, nasi uczniowie i nauczyciele uczestniczyli w wielkim koncercie patriotycznym "Radośni z wolności - dumni z Polskości" który odbył sie na deskach Domu Kultury w Środzie Śl. 

  Więcej informacji i zdjęcia na stronie  http://sroda.express-miejski.pl/

 • Wycieczka do Nadleśnictwa Miękinia-Uroki jesieni w lesie

  Wycieczka do Nadleśnictwa Miękinia-Uroki jesieni w lesie
  Dnia 23 pażdziernika 2018 roku uczniowie klasy 4-5 B, 6-8 B oraz 3 Gimnazjum uczestniczyli w wycieczce do Nadleśnictwa Miękinia. Pani Leśnik oprowadziła uczniów po lesie ścieżką edukacyjną. Opowiedziała przy tym w ciekawy sposób o swojej pracy oraz o budowie lasu, roślinności i zwierzętach w nim żyjących. Wszyscy uważnie analizowali i podziwiali zmiany zachodzące w lesie jesienią. Przestrzegali też zasad prawidłowego zachowania się na leśnej ścieżce. W szkółce leśnej dzieci miały okazję zobaczyć siewki i sadzonki drzew. Po zajęciach edukacyjnych znalazł się czas na wspólne grillowanie i zabawy oraz wpis do pamiątkowej księgi.
  Była to bardzo ciekawa wycieczka dydaktyczna, dzięki której uczniowie mieli także okazję sprawdzić i poszerzyć swoją wiedzę o ekosystemie leśnym, zdobytą na lekcjach.
                                                                                               
    S.Szafrańska. R.Szeliga, K.Pryłowska
 • Święto Spódnicy

  Święto Spódnicy

  W tym roku, działający aktywnie  Samorząd Uczniowski  ogłosił - 30 października - Dniem spódnicy w naszej szkole. Kilka dni wcześniej zachęcano wszystkie Panie duże i małe, do uczczenia tego dnia

  „Bo w spódnicy zawsze modnie. Bo w spódnicy najwygodniej. W paski, w kratę czy dresowa. Od wyboru boli głowa. Zdejmij spodnie, pokaż nogi ! Tego dnia tak się robi! Włóż spódnice trzydziestego. Namawiamy Cię do tego!”".

   Nadszedł wtorek - odzew na nasz apel nie był duży. Aby było wesoło i radośnie, męska część grona pedagogicznego założyła spódnicę. Miejmy  nadzieję, że za rok odzew będzie jeszcze większy.

 • Święto Dyni 2018

  Święto Dyni 2018

  W naszym Ośrodki odbył się ostatnio konkurs na najpiękniejszą dynię wykonaną przez klasy. Prace zachwyciły swoją pomysłowością oraz pięknym wykonaniem. Wszystkie dynie były ozdobą naszego korytarza i schodów wejściowych.

 • Odchudzamy Nasze Plecaki

  Odchudzamy Nasze Plecaki

  Dnia 18 października 2018 r. odbyła się w naszej szkole prelekcja prozdrowotna prowadzona przez Panią fizjoterapeutkę Katarzynę D. oraz przedstawicieli Samorządu Szkolnego.

  Nasz gość poinformował uczniów jak prawidłowo pakować plecak, jaką postawę przyjmować, aby nie obciążać kręgosłupów. Pani Kasia pokazała przykładowe ćwiczenia śródlekcyjne, które pomogą nam wzmocnić mięśnie naszego kręgosłupa. Na koniec spotkania rozdała naszym uczniom ulotki z ważnymi informacjami, które powinniśmy zapamiętać i stosować w codziennym życiu, aby chronić nasz kręgosłup przed zbędnym obciążeniem.

  Na dzisiejszym spotkaniu zostało również podsumowane ważenie tornistrów, które odbyło się 1 października na terenie Ośrodka.  Oto krótka statystyka:

  Najcięższy plecak ważył 7kg. 

  Najlżejszy plecak ważył 0,5 kg.

  Najwięcej kilogramów tego dnia do szkoły na swoich plecach przynieśli uczniowie z klasy VII , VIII a  tj. 40,5 kg. Najlżejsze plecaki w tym dniu mieli uczniowie klasy I,II,III B Szkoły Podstawowej  tj . 3,5 kg.

  Tego dnia zostały zważone 63 plecaki. Ich waga wynosiła ponad 220 kg, co daje średnią 3,5 kg na jednego ucznia.

  Tegoroczna akcja „Odchudzamy nasze plecaki” pokazała nam, że spora część uczniów nosi do szkoły wiele niepotrzebnych rzeczy, przez które nasze plecaki stają się coraz cięższe, a co za tym idzie, zbędnie obciążamy nasze plecy. Stąd też w/w akcja będzie promowana w naszym Ośrodku co roku, aby przypominać naszym uczniom, jak prawidłowo dbać o swój kręgosłup.

 • Ogólnoszkolny Dzień Głośnego Czytania

  Ogólnoszkolny Dzień Głośnego Czytania

  Dnia 10.X.2018 r. odbył się „ Ogólnoszkolny Dzień Głośnego Czytania” pod hasłem: „ Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”. Głównym bohaterem tego dnia był Lis Lucek, którego przygody, zostały przeczytane przez uczniów, Panią dyrektor oraz nauczycieli.

  Lisek Lucek śpiewał, tańczył i zachęcał do codziennego czytania już od najmłodszych lat, gdyż czytanie pobudza wyobraźnie, uczy koncentracji i samodzielnego myślenia.

  Ponadto nasz Ośrodek przystąpił do Ogólnoszkolnego Konkursu edukacyjnego pt „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”, ogłoszonego przez prezesa biedronki Jeronimo Martins. Będziemy walczyć o główną nagrodę jaką jest kwota 3000 na uzupełnienie księgozbioru szkolnej biblioteki.

 • W dniu 17.10.2018r. na długiej przerwie międzylekcyjnej odbyły się w naszej szkole demokratyczne wybory do Samorządu Uczniowskiego. Uprawnionych do głosowania było 70 uczniów, w głosowaniu wzięło udział 55 wychowanków ośrodka.

   

  Wybrano:
  Przewodniczącą: Emilię Kemprowską (31głosów)
  Z-ca przewodniczącej: Patrycję Lisek (10 głosów)
  Sekretarza: Katarzynę Bowsza (9 głosów)
   
  GRATULUJEMY!!!!
 • Ogólnopolski Dzień Tornistra

  Ogólnopolski Dzień Tornistra

  W poniedziałek, 1 października uczniowie  naszej szkoły  wzięli udział w „Ogólnopolskim Dniu Tornistra”. Tego dnia przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunami oraz panią pielęgniarką zważyli plecaki wszystkim wychowankom ośrodka. Był to początek październikowej akcji  „Odchudzamy nasze tornistry”, która trwać będzie do końca miesiąca. W szkole zaplanowano szereg działań informacyjnych dla uczniów oraz ich rodziców i prawnych opiekunów. Uczniowie spotkają się z wykwalifikowanym fizjoterapeutom, który poinformuje ich o konsekwencjach noszenia ciężkich plecków oraz wadach postawy powstających w wyniku przeciążenia kręgosłupa.Ponadto wszystkie klasy zostaną zaproszone do konkursu, którego głównym zadaniem będzie stworzenie komiksu pod tytułem: „Odchudzamy nasze plecaki”.Jak również podczas zajęć wychowawczych uczniowie zdobędą niezbędną wiedzę jak prawidłowo pakować plecaki, aby być przygotowanym do zajęć i nie szkodzić swojemu zdrowiu.

 • Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2018/219

  Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2018/219
strona:

Kontakt

 • Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Środzie Śląskiej im. Janusza Korczaka
  ul.Kilińskiego 33, 55-300 Środa Śląska
 • (071)3172181 fax:(071)3172181