• Znaki zodiaku

• Zodiak na wesoło - szkolna władza

Kto kim w klasie?

Baran (21.03-19.04) - bardzo chętnie zostałby gospodarzem klasy. Lubi rządzić, a jego pomysły wydają się (głównie jemu) najlepsze na świecie. Jednak łatwo się wścieka i nie bardzo nadaje się na przedstawiciela klasy zwłaszcza w trudnych negocjacjach z nauczycielami np. w sprawie kary za ucieczkę z lekcji.

Byk (20.04-20.05) - może nie potrafi się "zareklamować" jak np. lew, jednak to dobry kandydat na gospodarza klasy. Doceniony przez klasę będzie chciał wykazać się jak najlepiej. Nie powinien natomiast być skarbnikiem - pieniądze się byka długo nie trzymają, nawet cudze.

Bliźniak (21.05-21.06) - jeżeli potrzebny klasie gospodarz, który przede wszystkim będzie reklamował ją - on jest wymarzony do pełnienia tej funkcji. Gaduła łatwo potrafi przekonać nauczycieli np., że nie warto czekać dwie lekcje na inną lekcję - lepiej puścić wszystkich do domu.

Rak (22.06-22.07) - z natury lękliwy i zgadzający się ze wszystkim co starsi każą robić - rak nie będzie dobrym gospodarzem klasy - dla jej uczniów. Natomiast nauczyciele będą nim zachwyceni. Co czasem może się okazać przydatne. Nie liczcie jednak, że będzie was krył np. podczas ucieczki z lekcji.

Lew (23.07-22.08) - nikt tak bardzo jak on nie chciałby pełnić jakiejkolwiek funkcji - najlepiej być gospodarzem klasy, przewodniczącym rady uczniów itp. Gdzie będzie tylko okazja chętnie będzie klasę reprezentował, nie spodziewajcie się po nim jednak, że będzie sprawiedliwy - jeżeli przyjdzie mu rozwiązywać konflikty miedzy kolegami. Zawsze weźmie stronę swojego pochlebcy.

Panna (23.08-22.09) - mająca silne poczucie odpowiedzialności - jest idealnym, choć może nieco nudnawym - kandydatem zarówno na gospodarza klasy, jak i na skarbnika. Lepiej jednak, żeby została skarbnikiem - nie będzie musiała wówczas martwić się problemami innych.

Waga (23.09-22.10) - inteligentna, lubiana zarówno przez kolegów i koleżanki jak i przez nauczycielki - nadaje się na gospodarza klasy niemal idealnie. Niestety - lubi popadać w skrajności i ulegać złym wpływom. Wówczas może - korzystając ze swej władzy - niechcący skrzywdzić kogoś.

Skorpion (23.10-21.11) - nie zajmują go takie sprawy, jak wybór władzy klasowej, szkolnej. Po prostu w każdym skorpionie siedzi anarchista, buntownik. Poza tym zajęty jest własnym światem, więc raczej nie ma co na niegoliczyć.

Strzelec (22.11-21.12) - będzie pchał się na każde stanowisko, lepiej jednak, żeby został gospodarzem. usytuowany "niżej" obrazi się i będzie próbował "wygryźć"tego, co nad nim. Jednak kiedy chce - potrafi zintegrować klasęi wprowadzić w życie najbardziej szalone pomysły.

Koziorożec (22.12-19.01) -jako gospodarz klasy będzie nudny. Nauczy się obowiązków uczniaz kodeksu na pamięć i będzie sprawdzał, czy ich przestrzegacie.Świetnie nadaje się natomiast na skarbnika klasy. "Wymęczy" każdąpotrzebną wpłatę. Nikt mu się nie wymiga.

Wodnik (20.01-18.02) - organizowanie, reprezentowanie, to jego żywioł. Nawet jeżeli przepadnie w wyborach klasowych, bo nie potrafi się dobrze zareklamować - toi tak on właśnie będzie "duszą" klasy. Nie jest jednak pazerny na"tytuły" i chętnie będzie pomagał gospodarzowi i jego zastępcy.

Ryby (19.02-20.03) - zupełnie nie mają głowy do takich spraw. Nawet się nie zorientują kiedy będzie głosowanie. Nie interesuje ich bowiem aż tak "duża"społeczność jak klasa - wolą małą grupę wypróbowanych przyjaciół.