• 2-3 PdP

Dzień dobry, wakacje tuż, tuż...

Wypoczywajcie, bawcie się, ale zawsze bezpiecznie. Możecie obejrzeć film              o spedzaniu czasu wolnego. Życzę Wam wszystkiego dobrego i do zobaczenia juz wkrótce.

Dzień dobry.

Niedługo wakacje, czas odpoczynku, relaksu, spacerów które nie zawsze mogą skończyć sie dobrze, jeżeli nie będziemy ostrożni. Jednym zagrożeń moga być kleszcze. Przeczytajcie notatkę i bądzcie ostrożni.

LOT BALONEM-WAKACYJNY KLIMAT.

Kochani dzisiaj propozycja pracy w wakacyjnym klimacie.                                 Balony wykonacie różnymi technikami.                                                                   Do wykonania pracy potrzebne będą:

- kolorowe kartki papieru

- farb

- folia bąbelkowa

Zapraszam na filmik, na którym krok po kroku możecie prześledzić wykonanie naszych balonów.

Dzień dobry.

Sezon na truskawki zaczął się, ich pojawienie zwiastuje początek lata. Można nimi cieszyć się uprawiajająć je w ogródku, w skrzynkach, balkonie czy tarasie. Owoc truskawki jest bombą witaminową! Truskawki mozna podawać w różnych fomach  i na różne sposoby. Moją propozycją dla Was będzie wykonanie koktailu truskawkowo-bananowego.

DWUKOLOROWY KOKTAIL Z TRUSKAWKAMI

SKłADNIKI

CZĘŚĆ CZERWONA

- 200 g truskawek, opłukanych, bez szypułek(zielonej części)

-1łyżka cukru

-1 łyzka soku z cytryny

CZĘŚĆ BIAŁA

- 1 nieduży banan, obrany

-2 łyzki jogurtu lub mleka

- 1łyżka soku z cytryny

PRZYGOTOWANIE

Oddzielnie zmiksować część białą i czerwoną koktailu, do szklanek nalać, najpierw część białą a później czerwoną. Smacznego!

Dzien dobry.

Zadaniem waszym będzie wykonanie prostego i pieknego lampionu z wiosennych kwiatów polnych. Efekt fantastyczny i przepiekna dekoracja.

Poniżej znajduje się instrukcja wykonania i filmik z wykonania lampionu.

Materiały:

- szklany słoik

- dwustronna tasma

- kwiaty polne

- nożyczki

Wykonanie:

Słoik oklejamy dookoła dwustronną taśmą klejącą, a nastepnie ściągamy zabezpieczenie.  Do klejącego sie słoika przyklejamy polne kwiaty, źdźbła, liście. Gotowe.

DRODZY UCZNIOWIE

Z okazji zbliżającego się Dnia Matki, w tym pięknym dniu Waszym zadaniem będzie przygotowanie prezentu dla Waszych mam. Propozycje prezentu zamieszczam poniżej.

Cukrowy peeling do ciała.

Jak zrobić cukrowy peeling do ciała?

Cukrowe peelingi można robić w nieskończonej ilości sposobów. Postępujemy wedłu schematu.

CUKIER + OLEJ + DODATKI

Przygotowanie peelingu wygląda zawsze tak samo. Mieszamy wszystkie składniki aż powstanie jednolita masa, następnie przekładamy do słoiczka.

CYTRYNOWY PEELING CUKROWY

-szklanka białego cukru

-sok z połowy cytryny

-łyżka miodu

-łyżka oleju kokosowego

Moi Drodzy, Waszym dzisiejszym zadaniem bedzie obejrzenie filmu pt "Od kwiatu do owocu". Film pokazuje proces powstawania owoców. Po obejrzeniu narysujcie kwiat jabłoni. Możecie także wejsć na poniżej dodany link i ułożyć historyjkę obrazkową.                          Miłego oglądania i owocnej pracy.

DZIEŃ DOBRY.

Zachęcam Was do przeprowadzenia obserwacji wzrostu rośliny, dzisiaj będzie to ziemniak.           Postępuj zgodnie z poniższą instrukcją. Powodzenia!                                                                              Przygotuj bulwę ziemniaka, najlepiej z "oczkami".                                                                               Przygotuj doniczkę lub pojemnik, podstawke.                                                                                        Trochę ziemi wsypujemy do doniczki następnie umieszczmy w niej ziemniaka. Przysypujemy ziemniaka ziemią tak, żeby nie wystawał z ziemi. Podlewamy zasadzoną bulwę, doniczkę ustawiamy na podstawce  w zaciemnionym miejscu. Codziennie podlewamy i obserwujemy. Zapisujemy obserwacje lub robimy zdjęcie.

Dzień dobry.

Drodzy uczniowie, dzisiaj Waszym zadaniem będzie wykonanie zmieszczonej poniżej pracy. Jak to zrobić?. Należy nazbierać liście, kwiaty, takie które można znaleść w ogródku lub koło domu i przykleić na kartkę według własnego pomysłu.

Drodzy uczniowie  22.04.20

Waszym dzisiejszym zadaniem jest fotografia roślin,które posiadacie w domu, w ogrodzie, przed domem.

Co kojarzy Wam sie z wiosną. Proszę przeslijcie zdjęcia.

Witam po przerwie świątecznej!

Wiosenna pogoda już nas ugościła, z tej okazji waszym dziejszym zdaniem jest narysowanie tego, co widzicie za swoim oknem. Możecie używać kredek, farb- wedle gustu. Pracę proszę wykonać na białych kartkach A4. Wyslijcie swoje prace.

06.04.20-08.04.20

Moi drodzy uczniowie przyłączmy się do ogólnopolskiej akcji z podziękowaniami dla wszystkich bohaterów walczących z epidemią.

Zróbcie kartki z podziękowaniami, wykonajcie zdjęcie tych kartek i prześlijcie na adres mój lub pana Pawła.

dziekujemy_bohaterom_(1).docx

______________________________________________________________________________________________

30.03.2020r-3.04.2020r.

Uczniowie, do wykonania macie zadanie, proszę zapoznajcie się z instrukcją i na miarę swoich możliwości wykonajcie pracę samodzielnie. Życzę powodzenia:)