• klasa 1-3 SP B

ZAJĘCIA Z KREATYWNOŚCI

Tworzymy lodowe obrazy i kompozycje w wodzie z polnych kwiatów.

Potrzebne będą:

- polne kwiaty

- woda

-miska

- dosyć płaskie pudełka, tacki z plastiku

-nożyczki

Podczas spaceru nazbierajcie polnych kwiatów, z których można wykonać kompozycje w wodzie. Aby wykonać kompozycję, należy poucinać same łepki kwiatów, następnie układać wzory na tackach z wodą. Na koniec ostrożnie włożyć do zmrażalnika. Nastepnego dnia podziwiać lodowo-kwiatowe obrazy.

WIOSENNY KWIAT

- rolki po papierze toaletowym

- kolorowa bibuła

- klej

-nożyczki

- niebieska kartka z bloku

Wykonanie: tniemy rolki po papierze toaletowymna 1 cm kola i rozkładamyn na kartce z bloku tak, żeby utworzyla kwiat. Wylewamy klej na talerzyk i każde koło zamaczamy i przyklejamy na kartkę. Na koniec umieszczamy bibułę w środku kółek.

Zabawy ruchowe,naśladujemy, próbujemy, ćwiczymy.

*******************************************************************************************

STEMPLOWANA ŁĄKA

-niebieska kartka z bloku

-biała kartka do zgniecenia

-farby

-patyczki kosmetyczne

Wykonanie:białą kartkę papieru gnieciemy w kulę, moczymy ją w zielonej farbie a następnie odbijamy na niebieskiej kartce. Czekamy aż wyschnie. Na tak przygotowanej kartce stemplujemy patyczkami kwiaty mocząc je w farbie i odbijając.Im więcej kwiatów tym ładniejsza łąka.

Zobaczcie także na filmik z wykonania pracy.

Motyle gąbką malowane.

Przygotujcie gąbkę do mycia naczyń, gumke lub sznurek, farby plakatowe, pędzel, kartkę, korek lub kapsel. Kilkakrotnie oplatamy pośrodku gąbke gumką lun sznurkiem. Dzięki temu uzyskamy kształt motylich skrzydeł.Następnie pędzlem nanosimy na gąbkę farbę w dowolnych kolorach. Mogą to być barwne paski, plamy. Odciskamy na kartce kształt motyla. Następnie wykonujemy odwłok. Można do tego wykorzystać korek- maczamy go w farbie i odciskamy kółka.                                                                   Na samym końcu malujemy czułki. I motyl gotowy.

Możecie jeszcze zobaczyć filmik z wykonaniem.

ZAJĘCIA Z KREATYWNOŚCI

W pierwszych dniach maja obchodzimy trzy ważne świeta, bardzo ważne dla Nas Polaków, chciałabym żebyście przypomnieli sobie o symbolach  narodowych i zaspiewali hymn Polski.

ZAJĘCIA Z KREATYWNOŚCI

W tym tygodniu, pracujemy w kuchni. Zapoznajcie się z zadaniem, wykonajcie sami lub poproście o pomoc.  Wyślijcie zdjęcie wykonanego zadania.Dobrej zabawy.

Kwiatek śniadaniowy

Potrzebne będą:

• plasterki wędliny
          • zielony ogórek
          • pomidor
          • plasterek żółtego sera
          • serek mozarella
          • sałata
          • kabanos

Wycinamy z sera okrąg, a na nim kładziemy plaster pomidora i serka mozarelli, ozdobione na środku ketchupem - będzie to środek kwiatka. Do tego dołączamy płatki, które przygotowujemy z wędliny składanej w ruloniki, jak na zdjęciu poniżej. Z ogórka wycinamy łodyżkę, a z lisków sałaty układamy listki. Dla ozdoby wycinamy jeszcze pręciki z kabanosa, którymi przeplatamy płatki.

Smacznego:)

_________________________________________________________________________________________________________

Zajęcia z kreatywności

Waszym dzisiejszym zadaniem jest obejrzenie teledysku piosenki, wykonanie i nagranie swojego tańca, przesłanie do mnie. Czekam z niecierpliwością.

ZAJĘCIA Z KREATYWNOŚĆI

Świeta tuż, tuż, proponuje wykonanie wielkanocnego jajka, instrukcje wykonania i potrzebne materiały znajdziecie w dokumencie poniżej.

wielkanocne_jajko(1).docx

Uczymy się, ćwiczymy, bawimy, pokazujemy,  piosenka dla Was.

Zajęcia z kreatywności

Już niedługo Święta Wielkanocne, więc warto rozpocząć świąteczne przygotowania, dlatego spróbuj wykonać świąteczne kurczaczki, napewno Ci się uda. Powodzeniawink.

Kurczaczki.docx

Jak bedziecie pracować nad kurczakami, posłuchajcie piosenki o Wiośnie, bedziemy później w szkole śpiewać razem

Zajęcia wychowania fizycznego na stronie pani Edyty Muchorowskiej  w zakładce w-f I-IIIb.                Możecie jeszcze skorzystać z zabaw, poniżej zamieścilam link, bawcie sie dobrze.

Drodzy Rodzice i Uczniowie

W związku zaistniałą sytuacją, jesteśmy zmuszeni do kontyuowania procesu edukacyjnego w systemie zdalnym.  W wyniku tego bardzo zachęcam rodziców i uczniów do współpracy. Opierać będziemy się na podręcznikach "Lokomotywa", tak jak do tej pory, aby nasza praca przebiegała płynnie i sprawnie. Pomogło nam wydawnictwo, udostępniając możliwość dostępu do podręcznika i  ćwiczeń za pomocą kodów dostępu.

Ważna informacja- by móc skorzystać z kodów, trzeba najpierw utworzyc konto na stronie www.gwo.pl

Krótka instrukcja

• wejdź na wwwwpiszkod.gwo.pl

• zaloguj sie lub najpierw zarejestruj, jeśli nigdy wcześniej nie rejestrowałeś/rejestrowałaś sie na www.gwo.pl

• wpisz kod. Potem możesz uruchamiać multipodręcznik/multićwiczenia, logując się na www.gwo.pl (panel "Moje GWO", zakładka "Mulitiopdręczniki").

KODY DOSTĘPU (ważne do 30 czerwca)

1KLASA

Podręcznik- kod EWK1-PDR1-2020