• Witam na mojej stronie!

• Dzień dobry!

Jestem wychowawcą w grupach wychowawczych w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Środzie Śląskiej, w którym prowadzę również zajęcia z korekcji wad postawy.

W zakładce "moje przedmioty" znajdziecie filmy z ćwiczeniami dla najmłodszych, gimnastyką- którą powinniście wykonywać codziennie i ćwiczeniami korygującymi nieprawidłowe postawy ciała, które najczęściej występują u uczniów w naszej szkole. Są to przede wszystkim:

- plecy okrągłe,

- oddające łopatki,

- plecy okrągło-wklęsłe,

- plecy płaskie

- kolana koślawe i szpotawe,

- płaskostopie

Ponadto zobaczycie filmy z ćwiczeniami rozwijającymi ogolną wydolność fizyczną i koordynację ruchową oraz umiejętność prawidłowego oddychania, relaksowania i uspokajania organizmu. A wiec:

- ćwiczenia oddechowe

- ćwiczenia równoważne,

- ćwiczenia relaksacyjne, rozluźniające

- gry i zabawy orientacyjne i ruchowe.

W zakładce "album fotograficzny " znajdziecie opis i zdjęcia ilustrujące prawidlową i nieprawidłową postawę ciała do w/w (wyżej wymienionych) wad postawy oraz zalecenia i przeciwwskazania do wykonywania ćwiczeń.

Jeśli macie jakieś pytania, zapraszam do wysłania wiadomości!

• Sala
            • Gimnastyka Funkcjonalna