• Aktualności

Aktualności

        • Bal Absolwentów 2025/26

        • Dziś zapisaliśmy piękną kartę w historii Naszego Ośrodka.

          Odbył się pierwszy w historii Bal Absolwentów – wyjątkowe wydarzenie pełne wzruszeń, uśmiechów i radości z bycia razem

          Był to wyjątkowy dzień dedykowany uczniom, którzy w tym roku kończą Szkołę Podstawową, Szkołę Przysposabiającą do Pracy oraz Branżową Szkołę I Stopnia

          W atmosferze radości, wzruszeń i wspólnej zabawy świętowaliśmy zakończenie ważnego etapu życia naszych uczniów... Nie zabrakło uśmiechów, tańców, pamiątkowych zdjęć i chwil, które na długo pozostaną w naszej pamięci..

          Naszym Absolwentom życzymy odwagi, spełnienia marzeń i wielu sukcesów na kolejnych etapach życia. Jesteśmy z Was bardzo dumni!

          Nie pozostaje powiedzieć więc nic innego jak ...

          POLONEZA CZAS ZACZĄĆ!

          FILM

        • Anioły 2026

        • Dzisiejszy dzień był pełen wzruszeń, radości, pięknych emocji i niezapomnianych chwil...

          W Powiatowe Centrum Kultury Alternatywnej - Środa Śląska odbyła się wyjątkowa Gala „Anioły” organizowana przez nasz Ośrodek, podczas której mogliśmy podziwiać niezwykłe występy, talenty oraz ogromne serca wszystkich uczestników i zaproszonych gości Tym razem, motywem przewodnim była muzyka ludowa

          Szczególnym momentem każdego roku jest wręczenie naszej wyjątkowej statuetki „Anioła”

          To symbol wdzięczności i uznania dla ludzi, instytucji oraz firm, które każdego dnia wspierają naszą działalność, są blisko naszych potrzeb i pomagają nam realizować ważne inicjatywy

          Dzięki takim osobom i partnerom możemy rozwijać skrzydła i spełniać marzenia!

          Z ogromną radością informujemy, że w tym roku statuetkę „Anioły 2026” otrzymali:

          Firma Handlo-Trans Kluczyńscy

          Redakcja Gazety Roland

           

          Dziękujemy za życzliwość, otwarte serca, zaangażowanie i nieocenione wsparcie, które okazujecie nam każdego dnia

          Dzisiejszą galę swoimi występami uświetniło również wielu zaproszonych przez nas gości

          Jesteśmy ogromnie wdzięczni naszym serdecznym przyjaciołom, którzy zawsze są obok nas, chętnie odpowiadają na nasze zaproszenia i na których niezmiennie możemy liczyć

          Wasza obecność, energia i talent sprawiły, że ten dzień był jeszcze bardziej wyjątkowy!

          Razem tworzymy miejsce, w którym każdy może poczuć się ważny, doceniony i wyjątkowy. Do zobaczenia za rok!

          FILM

        • Wystawa "Fa-fa… Żyrafa"

        • Dzisiejszy poranek na dziedzińcu muzeum upłynął w wyjątkowo radosnej i twórczej atmosferze. Otwarta została wystawa „Fa-fa… Żyrafa”, która już od pierwszych chwil przyciągnęła wielu gości.

          Po oficjalnym powitaniu uczestników i podziękowaniach skierowanych do wszystkich osób zaangażowanych w realizację projektu przyszedł czas na muzyczną część wydarzenia. Pan Paweł Wenderski wykonał utwory z płyty, która stała się inspiracją dla całej wystawy, wprowadzając słuchaczy w jej niezwykły świat pełen wyobraźni i dziecięcej wrażliwości. Do obejrzenia prac przygotowanych przez dzieci ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego. Ich kreatywność, talent i zaangażowanie wzbudzały podziw odwiedzających i stanowią ważny element prezentowanej ekspozycji.

        • Piknik Integracyjny „Żyj zdrowo i kolorowo!” - Oddział PCK w Środzie Śląski

        • Dziś odbył się Piknik Integracyjny „Żyj zdrowo i kolorowo!”, zorganizowany przez Oddział PCK w Środzie Śląskiej we współpracy z Naszym Ośrodkiem

          To był dzień pełen radości, uśmiechu i wspólnej zabawy! Na uczestników czekało wiele atrakcji, które dostarczyły mnóstwo pozytywnych emocji oraz pobudziły do kreatywnego działania!

          Nie zabrakło aktywności promujących zdrowy styl życia, integracji oraz wspólnego spędzania czasu w serdecznej atmosferze

          Serdecznie dziękujemy wszystkim Gościom za tak liczną obecność, uśmiech, zaangażowanie i stworzenie wyjątkowej atmosfery tego wydarzenia.

          Cieszymy się, że mogliśmy wspólnie spędzić ten dzień, pełen życzliwości, wzajemnego wsparcia i dobrej energii!

          Dziękujemy wszystkim osobom, które przyczyniły się do organizacji pikniku oraz każdemu uczestnikowi za obecność! To dzięki Wam hasło „Żyj zdrowo i kolorowo!” nabrało dziś szczególnego znaczenia!

        • Regionalna Izba Pamięciw Katach Wrocławskich

        • Czym różni się kamienica od bloku? Czy łatwo rozpoznać, który budynek jest starszy , a który młodszy?

          Czy najstarszy dom w Kątach ma ponad 200 lat i dlaczego trzeba unikać rynsztoków? Tego wszystkiego mogą dowiedzieć się uczniowie na zajęciach o kąckich kamienicach

          Kąckie kamienice najczęściej mają około stu lat, ale najstarsze nawet ponad 200!

          Niektóre są skromne, ale inne, należące kiedyś do najbogatszych rodzin jak Druhm czy Knoof , są bogato zdobione, a wewnątrz często mają piękne kafle czy drzwi

          Jak się okazuje, na wielu są ślady po dawnych mieszkańcach, więc razem szukaliśmy ukrytych dat czy inicjałów...

          A na koniec widzieliśmy największy „las w słoiku” ,czyli niesamowitą studnię znajdującą się na dziedzicu Ratusza ....a przy okazji można było sprawdzić, że cały ten wielki ratusz wybudowano w rok!

        • Regionalny Turniej Bocci

        • Nasi harcerze wzięli udział w Regionalnym Turnieju Bocci „Sport dla Każdego”, gdzie pokazali świetną formę, zaangażowanie oraz ducha fair play!

          Po emocjonujących rozgrywkach i zaciętej rywalizacji nasza drużyna wywalczyła 2. miejsce!

          To wspaniałe osiągnięcie jest efektem wspólnej pracy, determinacji i doskonałej współpracy całego zespołu!

          Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i dziękujemy za godne reprezentowanie naszej drużyny. Jesteśmy z Was bardzo dumni i życzymy kolejnych sukcesów podczas następnych zawodów!

        • Dzień Dziecka 2026

        •  

          Radosne obchody Dnia Dziecka w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym!

          Tegoroczny Dzień Dziecka był pełen uśmiechu, radości i niezapomnianych atrakcji.... a do tego świętowalismy aż dwa dni!

          Wczoraj naszą szkołę odwiedziła Pani Sołtys Malczyc Gabi Krzywdzińska i sprezentowała naszym podopiecznym przepyszne lody oraz watę cukrową!mimo wczorajszej kiepskiej pogody, udało się poczuć troszkę lata - z calego serca dziękujemy!

          A dziś.... od samego rana na naszych wychowanków czekało mnóstwo niespodzianek!!!

          Zabawy sportowe, letnie kino, niezliczona ilość cudnych baniek mydlanych, fantastyczna muzyka, gorący grill oraz pyszny popcorn i inne smakołyki przekazane nam między innymi przez naszych darczyńców z firmy PepsiCo jednym słowem - dla każdego coś miłego !

          Jednym z najbardziej emocjonujących punktów programu był mecz piłki nożnej pomiędzy uczniami a nauczycielami Na boisku nie brakowało sportowej rywalizacji, świetnej zabawy i głośnego dopingu. Wynik był mniej ważny niż wspólnie spędzony czas i doskonała atmosfera!

           

          Film

      • Bezpłatne Usługi ŚKP
        • Bezpłatne Usługi ŚKP

        • Szanowni Państwo!

          Informujemy, że średzkie karty do imiennego biletu miesięcznego wydane na rok szkolny 2025/2026 obowiązują do 31.08.2026 roku. Program działa w rytmie ciągłym przez cały rok szkolny.

           Formularze  uzupełnieniamy i składamy na dworcu autobusowym. Ze względów organizacyjnych zaleca się, aby uczniowie dopełnili tego obowiązku już w czerwcu.

          Zgodnie z regulaminem Programu, aby uczniowie mogli korzystać z bezpłatnych usług ŚKP od początku nowego roku szkolnego, wnioski należy złożyć do dnia 07.09.2026 r. – tak jak dotychczas w przypadku szkół ponadpodstawowych – na dworcu autobusowym.

          Formularze są dostępne także na dworcu.

          Wnioski będzie można składać również w trakcie trwania roku szkolnego, co skutkuje objęciem programem od kolejnego miesiąca następującego po miesiącu, w którym wniosek zostanie złożony.

           

          Wniosek_o_karte_imiennego_biletu_miesiecznego_dla_pelnoletniego_ucznia.pdf

          Wniosek_o_karte_imiennego_biletu_miesiecznego_dla_rodzica.pdf

           

        • Występ z okazji Dnia Inwalidy Wojennego RP

        • Z ogromną dumą i wzruszeniem uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Janusza Korczaka w Środzie Śląskiej zaprezentowali swój program artystyczny podczas uroczystości z okazji Dnia Inwalidy Wojennego RP „Takie były początki”, która odbyła się we Wrocławiu.

          Ich występ był nie tylko piękną prezentacją talentów i zaangażowania, ale przede wszystkim wyrazem szacunku, pamięci i wdzięczności wobec tych, którzy doświadczyli trudów wojny i poświęcili tak wiele dla Ojczyzny...

          Każde słowo, gest i dźwięk niosły ze sobą emocje, które poruszyły zgromadzoną publiczność...

          To wyjątkowe spotkanie pokazało, jak ważne jest budowanie mostów między pokoleniami oraz pielęgnowanie pamięci historycznej. Nasi uczniowie udowodnili, że wrażliwość, empatia i otwarte serca potrafią wyrazić więcej niż tysiące słów...

          Dziękujemy organizatorom za zaproszenie oraz możliwość uczestniczenia w tak podniosłym i ważnym wydarzeniu. Jesteśmy niezwykle dumni z naszych uczniów, którzy swoim występem dostarczyli wielu niezapomnianych wzruszeń i pięknie reprezentowali społeczność naszego Ośrodk

        • Spływ Pontonowy

        • Uczniowie najstarszych klas oraz Szkoły Branżowej I Stopnia zamienili dziś szkolne ławki na pontony, wiosła i ogromną dawkę świetnej zabawy!

          Podczas naszego dzisiejszego spływu pontonowego po Parku Krajobrazowym Doliny Bystrzycy nie brakowało śmiechu, pozytywnej energii i prawdziwej drużynowej współpracy!

          Były emocjonujące zakręty, wodne przygody, mnóstwo żartów i oczywiście niezapomniane widoki Każdy uczestnik wykazał się odwagą, dobrym humorem i świetnym nastawieniem!

          To był fantastyczny czas integracji, wspólnego pokonywania wyzwań i budowania pięknych wspomnień...

          Nie zabrakło też chwil relaksu, rozmów i radości z bycia razem.

          Dziękujemy wszystkim uczestnikom i opiekunom za cudowną atmosferę oraz moc pozytywnej energii!

           

          Filmik

        • Wycieczka Do Görlitz

        • W sobotę uczniowie ze Szkolnego Klubu Europejskiego wzięli udział w wyjątkowej wycieczce do Görlitz – jednego z najpiękniejszych miast przy polsko-niemieckiej granicy

          Podczas spaceru po zabytkowym centrum mieli okazję poznać historię miasta, zobaczyć imponującą architekturę oraz poczuć europejski klimat miejsca, w którym spotykają się różne kultury i tradycje

          Wyjazd był nie tylko ciekawą lekcją historii i integracji europejskiej, ale także świetną okazją do wspólnego spędzenia czasu i rozwijania zainteresowań.

        • Spotkanie Integracyjne

        • Za nami wyjątkowe spotkanie integracyjne uczniów klas PdP ze Środy Śląskiej i Dolnośląskiego Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego nr 13 we Wrocławiu.

          Wspólnie spędzony czas pokazał, jak wiele radości daje bycie razem i zawiązywanie nowych przyjaźni. Ciekawe zabawy, gry i słodki poczęstunek dostarczyły nam mnóstwo radości

          Dziękujemy Tomkowi i jego wychowawczyni za zaproszenie i miłe przyjęcie. Do zobaczenia jesienią w naszej szkole!

        • Mistrzostwa Dolnego Śląska w Lekkiej Atletyce

        • Dnia 19.05.26r. ośmioro uczniów z naszej szkoły brało udział w Mistrzostwach Dolnego Śląska w Lekkiej Atletyce w Trzebnicy. Łącznie zdobyliśmy 8 dyplomów za konkurencje biegowe , skok w dal i pchnięcie kulą - jesteśmy ogromnie dumni z sukcesów naszych uczniów!

        • Wycieczka do Osady "Zielona Oliwka"

        • Najmłodsi uczniowie spędzili wyjątkowy dzień w osadzie "Zielona Oliwka" w Kiełczowie

          Było mnóstwo śmiechu, ruchu i wesołej zabawy na świeżym powietrzu – dzieci korzystały z placu zabaw, trampolin oraz licznych atrakcji przygotowanych specjalnie dla najmłodszych. Nie zabrakło także spotkań ze zwierzętami i wspólnego odkrywania uroków natury.

        • Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną

        • W naszej szkole obchodzony był Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Była to okazja do rozmów na temat godności, szacunku, równości oraz akceptacji drugiego człowieka.

          Uczniowie wspólnie z nauczycielami podejmowali refleksję nad tym, jak ważne jest dostrzeganie mocnych stron i możliwości każdego człowieka. Podsumowaniem działań było przygotowanie wspólnej gazetki, ukazującej talenty, umiejętności i wartości naszych uczniów oraz przypomnieniem, że każdy człowiek zasługuje na szacunek, zrozumienie i pełne uczestnictwo w życiu społecznym.

        • Złoto i Brąz w Zawodach Pływackich!

        • Podczas zawodów pływackich na AWF, uczeń naszej szkoły - Maksymilian, zdobył dwa medale: złoty i brązowy!

          Jego występ to dowód na to, że pasja i systematyczne treningi prowadzą do wielkich osiągnięć.

          Jesteśmy dumni i trzymamy kciuki za kolejne sportowe sukcesy!

        • INFORMACJA - egzaminy ósmoklasistów

        • Drodzy Rodzice.

          Infromujemy, że w zwiążku z egzaminem ósmoklasistów - zajęcia lekcyjne w Szkole Podstawowej w dniach 11,12,13 maja są odwołane!

          W tych dniac organizujemy zajęcia opiekuńczo - wychowawcze dla uczniów Szkoły Podstawowej w świetlicy szkolnej w godzinach 8.00 - 13.00.

          Prosimy o pinformowanie wychowawców klas do dnia 30.04.2026 o chęci uczestnictwa Państwa dzieci w zajęciach opiekuńczo-wychowawczych.

           

        • Kwiecień – Miesiąc Świadomości Autyzmu

        • Wraz z końcem kwietnia zakończyły się również obchody Miesiąca Świadomości Autyzmu w naszej szkole. W tym czasie realizowano działania mające na celu poszerzanie wiedzy uczniów na temat spektrum autyzmu oraz kształtowanie postaw opartych na empatii i akceptacji.

          Uczniowie uczestniczyli w rozmowach i aktywnościach edukacyjnych, dzięki którym mogli lepiej poznać codzienne funkcjonowanie osób w spektrum autyzmu, ich potrzeby oraz wyzwania, z jakimi spotykają się na co dzień.

          Podejmowane inicjatywy stały się okazją do budowania większej wrażliwości społecznej i przypomnienia, jak ważne są wzajemny szacunek, zrozumienie i otwartość na różnorodność.

          „Wiem, że jesteśmy różni, ale w głębi nas nie różnimy się wcale.”

           

          Zapraszamy na FILM

        • Dzień Ziemi 2026 - Konkurs Plastyczny

        • Z okazji Dnia Ziemi odbył sie konkurs plastyczny „Nasza Ziemia”, zorganizowany przez Samorząd Szkolny.

          Nasza szkoła na chwilę zamieniła się w prawdziwą galerię sztuki – pełną barw, emocji i niezwykłych wizji naszej planety. Uczniowie udowodnili, że wyobraźnia nie zna granic, a troska o Ziemię może mieć wiele pięknych i inspirujących odsłon 

          W pracach pojawiły się zarówno obrazy ukazujące piękno natury, jak i te skłaniające do refleksji nad jej ochroną. Każde dzieło opowiadało własną historię i przypominało, jak ważna jest nasza codzienna odpowiedzialność za środowisko.

        • Dzień Ziemi 2026 - wizyzta w "Średzkiej Wodzie"

        • W ramach obchodów Dnia Ziemi uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wyjściu edukacyjnym do zakładu „Średzka Woda”. Celem wizyty było przybliżenie młodzieży zagadnień związanych z ochroną środowiska oraz poznanie praktycznych aspektów oczyszczania wody.

          Podczas zwiedzania uczniowie mieli okazję zobaczyć, jak wygląda cały proces uzdatniania i oczyszczania wody – od momentu jej poboru aż po etap, w którym trafia z powrotem do środowiska. Pracownicy zakładu w przystępny sposób wyjaśnili, jakie technologie są wykorzystywane oraz dlaczego tak istotne jest dbanie o zasoby wodne.

    • Kontakty

      • Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Janusza Korczaka w Środzie Śląskiej
      • (71) 3172-181 fax:(71)3172181
      • ul.Kilińskiego 33
        55-300 Środa Śląska
        woj. dolnośląskie
        Poland
      • https://www.facebook.com/profile.php?id=100063547988307
      • Robert Podwin
        +48 698 343 178
      • EPUAP: /soszw-powiat-sr/SkrytkaESP
        e-Doręczenia: AE:PL-15648-96283-ISGRF-15
    • Logowanie