• Parada Zdrowia 2024

• Na Stadionie Miejskim w Środzie Śląskiej odbyła się dziś Parada Zdrowia pod hasłem „Moje Zdrowie, moje prawo”

• INFORMACJA!

• Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Środzie Śląskiej we współpracy z Fundacja Eudajmonia zaprasza do skorzystania z usług opieki wytchnieniowej w ramach Programu Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, współfinasowanego ze środków Funduszu Solidarnościowego, pt. „Świadczenie na terenie Powiatu Średzkiego usługi Opieki wytchnieniowej - edycja 2024”.

Aby otrzymać usługę należy skontaktować się z przedstawicielką fundacji - panią Sabiną Wereszczyńską, tel. 724 368 843.

• LEKCJA MUZEALNA

• Od marca, a konkretnie od 10.03., możecie zapisywać się na naszą nową lekcję "Przepis na papier".  Uczestnicy lekcji dowiedzą się czego używano do zapisywania informacji zanim wynaleziono papier. Kto wynalazł papier, z czego go wytwarzano, jak trafił do Europy i kiedy zaczęto produkować go na masową skalę. Opowiemy też o tym czy w Środzie Śląskiej lub jej okolicach produkowano papier. A w części warsztatowej uczestnicy zajęć będą mogli sami spróbować czerpania papieru.Zaś dla szkół i przedszkoli mamy konkurs, w którym można wygrać darmową lekcję "Przepis na papier". Co trzeba zrobić? Prosta sprawa. Wystarczy, że zostawicie komentarz (może być z prywatnych kont) pod tym postem, w którym napiszecie jaka to szkoła/przedszkole i klasa/grupa chce uczestniczyć w tej darmowej lekcji. ZGŁOSZENIA PRZYJMUJEMY DO 06.03.2024 R. Wyniki ogłosimy 08.03.2024 r. A jak wybierzemy zwycięzce? Zrobimy losowanie, z którego film puścimy na naszym FB tego dnia.

• Zbiórka Elektrośmieci

• Dołączyliśmy do ogólnopolskiego programu " Moje miasto bez elektrośmieci".  Zachęcamy do przyłączenia się do akcji, której pierwszy etap potrwa  do 8 marca.

Akcja ma na celu szeroko pojętą edukację dzieci i ich rodzin z zakresu prawidłowego postępowania ze zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym oraz ze zużytymi bateriami. Zebrany przez nas drobny sprzęt będzie wysyłany, a zebrane punkty wymieniane na pomoce oraz wyposażenie do klas.

• Dzień Myśli Braterskiej

• Dziś wielkie harcerskie święto!! Dzień Myśli Braterskiej, obchodzony każdego roku 22 lutego

Z tej okazji , nasza szkolna 20 DH Nieprzetartego Szlaku "Dreptaki" miała zaszczyt gościć przyjaciół z WDH Nieprzetartego Szlaku "Piastowskie Orły" z Lubina

Podczas wspólnego świętowania "imienin" harcerstwa na całym świecie, składaliśmy sobie życzenia, odbyła się tradycyjna harcerska majsterka oraz zapłonął kominek, przy którym wspólnie śpiewaliśmy piosenki

Ku naszej ogólnej radości w Spotkaniu uczestniczyli również przedstawiciele naszego Hufca, w tym sam Komendant osobiście!

Nasze świętowanie zakończyło się wizytą w Muzeum Regionalne w Środzie Śląskiej , gdzie Nasi Goście mogli pierwszy raz zobaczyć nasze Regionalne Cudo - Skarb Średzki

Dziękujemy za ten wspaniały wspólny czas, a wszystkim Harcerzom w dniu ich święta życzymy radości z pełnionej służby, wspaniałych Przyjaźni i owocnych spotkań na harcerskim szlaku !!

• Wycieczka Do Legnicy Na Sztukę "Golec"

• Grupa uczniów Naszego Ośrodka wyruszyła wczoraj do Legnicy, aby obejrzeć w tamtejszym teatrze sztukę teatralną zatyłowaną "Golec". Historia zwierzaka, który postanowił uciec od świata, który drwił z jego odmienności, nie tylko bardzo poruszyła, ale momentami również mocno rozbawiła wszystkich widzów.

• Walentynki 2024

• 14 lutego w Naszym Ośrodku tradycyjnie jak co roku - po klasach spacerował Amorek rozdając naszą walentynkowe pocztę. Ponad 80 własnoręcznie i cudnie wykonanych walentynek zostało dostarczonych do odbiorców.