Menu

 • Jarmark Bożonarodzeniowy we Wrocławiu

   Dnia 6 grudnia młodzież działająca w SK Caritas wraz z opiekunami odwiedziła Jarmark Świąteczny we Wrocławiu. Daliśmy się porwać cudownej atmosferze Jarmarku, którego korzenie sięgają średniowiecza. W tym roku wystawcy prześcigali się w pomysłowości dekoracji stoisk oraz w jakości sprzedawanych produktów i smakołyków. Po zrobieniu zakupów oraz sesji fotograficznej panie Ewa, Teresa i pan Paweł sprawili uczniom niespodziankę i zaprosili na poczęstunek do restauracji. Wróciliśmy do naszego miasta późnym wieczorem z nadzieją, iż kiedyś u nas zagoszczą tak wspaniali rzemieślnicy ze świąteczną ofertą. 

 • Wycieczka do Fabryki Bombek

  Dzieci wraz z wychowawczyniami wybrały się na wycieczkę do Fabryki Bombek Choinkowych. Wycieczka miała na celu zwiedzanie fabryki, w której produkcja odbywa się ręcznie a także zapoznanie z procesem powstawania ozdób choinkowych. Zwiedzanie obejmowało cały proces wytwórczy, od szklanej rurki do gotowego produktu jaki możemy spotkać na sklepowych półkach. Przechodząc przez kolejne działy fabryki poznaliśmy tajniki oraz etapy powstawania bombek.  

 • Dzień Papieski 2017

  Dnia 30 października br. w naszej szkole odbył się Dzień Papieski.  Uczniowie, którzy wzięli udział      w Konkursie- Św. Jan Paweł II – Papież Solidarności zostali nagrodzeni dyplomami i słodyczami.

  Laureatami konkursu zostali: GRAND PRIX – klas III PP- praca zbiorowa

  I MIEJSCE:  Natalia Bagińska, Błażej Biniek, Tadeusz Ganowski, Natali Śmigielska, Krystian Wagner

  II MIEJSCE:  Bożena Broszko, Patryk Ginter, Wiktor Kemprowski, Edyta Kunecka, Rafał Kuriata

  III MIEJSCE: Emilia Kemprowska, Dawid Kemprowski, Natalia Michnowicz, Kinga Radzik, Olek Rus

  Jury w składzie: Mariola Majewska, Ewa Ek , Paweł Wenderski  i Zuzanna Budziewska  doceniło starania uczniów i wysoko oceniło samodzielność prac plastycznych. Gratulujemy.

 • Dodatkowe Zajęcia z Pływania

  Od 2 marca 2017 kontynułowane są dodatkowe zajęcia z pływania. W każdą środę i czwartek o godz. 18.00 w Średzkim Parku Wodnym.

  Zajęcia dofinansowane są ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

     

 • Dzień Niepodległości 2017

  Uroczystość z udziałem uczniów, nauczycieli i gości odbyła się z okazji Święta Niepodległości.

  - Bez historii nie ma teraźniejszości i nie ma przyszłości- mówiła Lidia Walerych, dyrektor placówki. - Może niezgodnie z datą, ale to święto należy w każdym dniu obchodzić i o tym trzeba koniecznie pamiętać, co też dzisiaj czynimy - podkreślała.

  Występ podopiecznych placówki spotkał się z dużym uznaniem publiczności. Podziękował im m.in. prezes średzkiego koła Związku Sybiraków p. Ryszard Ćwikliński.

  (źródło www.roland-gazeta.pl)

  Więcej informacji pod linkiem: http://www.roland-gazeta.pl/14564-patriotycznie-w-specjalnym-osrodku-szkolno-wychowawczym

 • Projekt "Adapter w Szkole"

  7 listopada uczniowie SOSW uczestniczyli w projekcie "Adapter w Szkole".  To wyjątkowy projekt,który dzięki audiodeskrypcji i napisom oraz tłumaczeniu migowemu wspiera nauczanie uczniów z różnymi dysfunkcjami rozwojowymi.Dzięki warsztatom  uczniowie mogli poznać tajniki audiodeskrypcji  oraz wykonać swojego superbohatera.

 • Przed Świętem Zmarłych tradycją naszej szkoły jest odwiedzanie grobów zmarłych. Uczniowie klas udają się wraz z wychowawcami na Cmentarz zapalać znicze, odwiedzają i sprzatają pomniki znajdujące się na terenie miasta. 

 • Dzień Językowy 2017

  26 października 2017r. w Średzkim Domu Kultury odbył się wspaniały koncert kilku placówek edukacyjnych z naszego miasta w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Języków. Koncert moderowali państwo: Renata Kopacka i Paweł Wenderski. Występowali uczniowie ze SP im. W.Broniewskiego, I i II Powiatowego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Środzie Śląskiej, Środowiskowego Domu Samopomocy z naszej miejscowości oraz nasi wychowankowie, których przygotowali nauczyciele - Ewa Ek, Renata Kopacka oraz Krzysztof Wowczuk. Wszyscy uczestnicy byli doskonale przygotowani do występów. Na zakończenie uroczystości wystąpiła pani Dyrektor SOSW- Lidia Walerych, która pogratulowała wykonawcom ich występów.

 • Apel z Okazji Dnia Edukacji Narodowej 2017

   Dzień Edukacji Narodowej to święto nie tylko nauczycieli, ale całej społeczności szkolnej. To dzień wyjątkowy,  kiedy porzucamy wszystkie spory pomiędzy gronem pedagogicznym a uczniami i składamy życzenia wytrwałości  i cierpliwości do dalszej, nie zawsze łatwej pracy. 

 • Spotkanie z Filharmonią

  12.10 w naszej szkole rozpoczeliśmy nowy dział muzycznych  spotkań z filharmonią. Dobry humor i muzyka nastrojowo wpływały na naszych uczestników.

 • Dzień Chłopaka 2017 - Jaka to melodia ?

  W tym roku obchodziliśmy "Dzień Chłopaka " pod hasłem : "Jaka to mlodia?", przygotowany przez Samorząd Szkolny

 • Wycieczka

 • Wizyta Strażników Miejskich "Bezpieczeństwo podczas drogi do i ze szkoły"

  04.10.2017 odbyło sie spotkanie uczniów ze Strażnikami Miejskimi. Celem spotkania było przeprowadzenia prelekcji na temat  "Zasady bezpieczeństwa podczas drogi do i ze szkoły". Dzieci otrzymaly od gosci pamiątkowe prezenty i odblaski.

  Artykuł w gazecie Roland

  http://www.roland-gazeta.pl/14317-straznicy-miejscy-z-wizyta-w-sosw

 • Dzień Sybiraka i Udekorowanie Sztandaru Ośrodka

   

  Obchody z okazji Dnia Sybiraka były nie tylko okazją do wspomnień ciężkich chwil zapisanych w historii narodu polskiego, ale również okazją do udekorowania sztandaru Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Środzie Śląskiej honorową odznaką "Zasłużony dla Związku Sybiraków"  (źródło www.roland-gazeta.pl )

   

  Poza dekoracją sztandaru, pod tablicą Zesłańców Sybiru przedstawiciele władz powiatowych, samorządowych i instytucji złożyli kwiaty. Drugą część uroczystości uświetnił występ Marianny Galas, uczniów Szkoły Podstawowej im. Zesłańców Sybiru w Rakoszycach i uczennicy Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego. (żródło www.roland-gazeta.pl )

   

 • Akcja Sprzątanie Świata 2017

  14 września odbyła się akcja sprzatania świata pod hasłem: "Nie ma śmieci-są surowce"

 • Rajd Granica w Szklarskiej Porębie 2017

  W dniach od 13.09.2017r do 17.09.2017r Drużyna Harcerska Ns ''DREPTAKI'' uczestniczyłe w Jubileuszowym, XXVRajdzie Granica. Myślę przewodnię tegorocznego Rajdu były ''marzenie bez granic''.

 • Uroczyste Zakończenie Roku Szkolnego 2016/2017

     

    

 • Zasady Bezpiecznego Zachowania Podczas Wakacji

  Spotkanie ze Strażnikiem Miejskim dot. "Zasady Bezpiecznego Zachowania Podczas Wakacji"

 • Wycieczka do Wrocławskiego Zoo

  Dnia 22 czerwca 2017r. grupa uczniów z młodszych klas naszej szkoły wyruszyła wraz z opiekunami: Renatą Kopacką, Ewą Ek i Pawłem Wenderskim na wyprawę do Wrocławskiego ZOO. Nasi podopieczni byli wielce zainteresowani ogrodem, zwłaszcza Afrykarium z jego bogactwem fauny i flory ( z rejonów Morza Czerwonego, Afryki Wschodniej, Kanału Mozambickiego, Wybrzeża Szkieletów i dżungli rzeki Kongo). Wychowankowie zwiedzili również inne części  ZOO - pawilon z naczelnymi, stanowiska z lwami, tygrysami, niedźwiedziami, zagrody słoni, nosorożców, wilków, kóz, żyraf i egzotycznych ptaków. Uczniowie byli zachwyceni tak egzotycznymi zwierzętami, z którymi mieli styczność tylko w mediach i książkach. Wszyscy wrócili do placówki wzbogaceni o nową wiedzę i emocje.

 • Święto Rodziny

strona:

Kontakt

 • Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Środzie Śląskiej im. Janusza Korczaka
  ul.Kilińskiego 33, 55-300 Środa Śląska
 • (071)3172181 fax:(071)3172181